کد خبر : ۲۴۳۵۱۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به تداوم ورود نقدینگی حقیقی‌ها به بازار طی ۵ روز کاری، می‌توان به تغییر روند بازار امیدوار بود.

امید به ادامه رشد بورس با ورود پول حقیقی

مریم اعتماد در گفت‌وگو با بورس نیوز، درباره پیش‌بینی وضعیت بازار در هفته جاری اظهار کرد: استارت رشد شارپ بازار به ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ بازمی‌گردد؛ روند رشد شارپ شاخص کل بورس بالطبع رشد قیمت سهام از آن زمان آغاز و تا ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹ تداوم یافت به‌گونه‌ای که در این بازه زمانی (از ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۸ تا ۱۹ مردادماه سال ۱۳۹۹) ۱۳۳,۰۵۲ میلیارد تومان نقدینگی توسط حقیقی‌ها وارد بازار شد و شاخص کل بورس ۴۵۳ درصد رشد کرد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: شرایط از ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹ تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰ به‌طورکلی تغییر کرد و شاخص با اُفت ۴۳ درصدی طی این محدوده روبه‌رو شد و در همین بازه زمانی ۹۸,۷۴۸ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار خارج شد.

وی بابیان اینکه از ابتدای تیرماه جاری وضعیت بازار متفاوت شد به‌گونه‌ای که طی ۵ روز متوالی شاهد مثبت شدن Net ترید حقیقی‌ها در بازار بودیم، گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون ۱,۰۶۲ میلیارد تومان نقدینگی توسط حقیقی‌ها وارد بازار شده است.

امید به ادامه رشد بورس با ورود پول حقیقی

اعتماد خاطرنشان کرد: زمانی که خالص خرید حقیقی‌ها طی چندین روز متوالی مثبت شود و شاهد تداوم آن باشیم، می‌توان به رشد قیمت سهام و تغییر روند بازار سرمایه امیدوار بود و برعکس این موضوع نیز صدق می‌کند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به تداوم ورود نقدینگی حقیقی‌ها به بازار طی ۵ روز کاری، می‌توان به تغییر روند بازار امیدوار بود مگر آن‌که شرایط برعکس شود و نقدینگی حقیقی‌ها از بازار خارج گردد و عرضه در معاملات حقیقی‌ها بر تقاضا‌های آن‌ها غلبه کند.

وی تأکید کرد: از ابتدای تیرماه ۱۴۰۰ تاکنون طی ۷ روز معاملاتی، فقط یک روز خروج نقدینگی توسط حقیقی‌ها صورت گرفته است؛ بنابراین اگر روند همانند برآیند شرایط از ابتدای تیر ۱۴۰۰ باشد، با اطمینان بالایی می‌توان به بازگشت بازار به روند صعودی امیدوار بود، البته روند معاملاتی حقیقی‌ها طی هفته پیش رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.

اعتماد افزود: درمجموع به لحاظ رشد قیمت‌های جهانی در پسا کرونا و بهبود اوضاع اقتصاد جهانی، می‌توان نسبت به بازدهی مطلوب برخی از سهام صادراتی کامودیتی محور امیدوار بود.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش جسارت سرمایه گذاران در خرید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: