کد خبر : ۲۴۳۵۴۵
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد:
۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس با اعلام میانگین بازدهی۲۰ تا ۲۴ درصدی صندوق‌های با درآمد ثابت در سال گذشته، گفت:پلتفرم آنلاین سرمایه گذاری در صندوق‌ها از ماه آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

خواندن ۲ دقیقه

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درخصوص سرمایه‌گذاری غیرمستقیم مردم در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌ها شیوه غیرمستقیم بوده که از پلت‌فرم آنلاین دستورالعملی تهیه و براساس آن مشخص می‌شود، مردم باید در صندوق‌ها سرمایه گذاری کنند. این پلت‌فرم از یک ماه آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

وی افزود: ۲۸۰ صندوق سرمایه‌گذاری وجود دارد که مردم اگر از این طریق وارد بازار شوند، علاوه براینکه هزینه معاملاتی آن‌ها کاهش می‌یابد، نیاز به وقت گذاشتن و تحلیل شرکت‌ها ندارند. در صندوق‌ها دو رکن ضامن و نقدشوندگی وجود دارد و سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانند از آن‌ها خارج شوند.

فدایی درباره بازدهی سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی در سال گذشته توضیح داد: بطور میانگین بازدهی صندوق‌های با درآمد ثابت ۲۰ تا ۲۴ درصد، صندوق‌های مختلط ۱۵۳ درصد و برخی صندوق‌ها حتی ۶۰۰ درصد در سال هم بازدهی داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: