کد خبر : ۲۴۳۵۶۲
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد؛
۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق گفت: فعلاً خبری از افزایش تعرفه خرید برق نیروگاه‌ها نیست و برای افزایش تعرفه برق صنایع اقدام شده؛ اما این افزایش کافی نبوده است.

قطعی برق تا کی ادامه دارد؟

به گزارش بورس نیوز، قطعی برق مشکل جدی این روزهای کشور شده و بعضی صنایع انرژی بر، با توجه به مشکلات در تأمین برق موردنیاز خطوط تولید، انگیزه‌ای برای افزایش ظرفیت ندارند. توسعه صنایع درگرو توسعه صنعت نیروگاهی است و باید شرایطی فراهم شود که ظرفیت تولید برق نیروگاه‌ها، افزایش یابد. حال‌آنکه به سبب قیمت‌گذاری نامناسب برق نیروگاه‌ها، این صنعت هم رغبتی به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و افزایش ظرفیت تولید برق و نوسازی تجهیزات فرسوده خود ندارد.

علی بخشی رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: در وضعیتی به سر می‌بریم که در فصل پیک مصرف برق، حجم تولید و مصرف برق تقریباً با یکدیگر برابر شده و مجبور به خاموشی می‌شویم ضمن اینکه کاهش بارش‌ها نیز برای نیروگاه‌های برق‌آبی، مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی افزود: مشکل اصلی اینجاست که در صنعت برق؛ چه در حوزه تولید و چه در حوزه توزیع؛ سرمایه‌گذاری کافی صورت نگرفته است.

بخشی تصریح کرد: اگر ساختار اقتصادی صنعت برق اصلاح شود و سرمایه‌گذاری در این صنعت انجام شود، می‌توان به رفع مشکلات امیدوار بود و البته با تغییر دولت انتظار می‌رود دولت جدید، موضوع اقتصاد برق را ساماندهی کند اما؛ درهرحال، این اتفاق زمان‌بر بوده و سرمایه‌گذاری در صنعت برق و توسعه نیروگاه‌ها، برنامه‌هایی بلندمدت هستند.

این فعال صنعت برق اضافه کرد: بحث مدیریت مصرف و تبادل انرژی با کشورهای همسایه، نسخه‌های کوتاه‌مدتی است و در بلندمدت، گرهی از مشکلات صنعت برق نخواهد گشود. قطعاً اگر دولت بعد بپذیرد که تبادل برق با همسایه‌ها، راهکاری کوتاه‌مدت است، حل این مسئله هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت امکان‌پذیر خواهد بود.

فعال صنعت نیروگاهی در رابطه با افزایش نرخ برق نیز اظهار کرد: فعلاً خبری از افزایش تعرفه خرید برق نیروگاه‌ها نیست. برای افزایش تعرفه برق صنایع اقدام شده؛ اما این افزایش کافی نبوده است. مدل‌ها و پیشنهاد‌هایی برای بهبود وضعیت صنعت برق، به آقای رئیسی ارسال کرده‌ایم و امیدواریم دولت بعدی با توجه به پیشنهاد‌ها و راهکارهای سندیکای صنعت برق، تدابیری بیندیشد که گره مشکلات این حوزه برطرف شود.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: