کد خبر : ۲۴۳۶۸۵
مجمع "ومعادن" برگزار شد؛
۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
مجمع شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ برگزار شد.

خواندن ۲ دقیقه

مجمع شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات+بورس نیوز

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور ۷۸ درصدی سهامداران برگزار شد.

پس از استماع گزارش، صورت مالی‌ شرکت در مجمع مورد تصویب قرار گرفت.

گفتنی است، از مجموع رقم ۸ هزار ۷۵۸ میلیارد تومان سود قابل تقسیم شرکت طبق مصوبه مجمع به ازای هر سهم ۶۰ تومان سود اختصاص یافت و مقرر شد طی دو هفته به سهامداران پرداخت شود.

همچنین براساس مصوبه مجمع پاداش ۶۰۰ میلیون تومانی هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت.

دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد و برای بخش مسئولیت‌های اجتماعی شرکت بودجه ۵ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد.

گزارش عملکرد ارائه شده در مجمع، سود خالص معادل ۱۰۹،۰۱۲،۹۹۹ میلیون ریال را نشان می‌دهد که حاکی از رشد ۱۹۵ درصدی سود «ومعادن» نسبت به سال گذشته است. همچنین میزان درآمد‌های عملیاتی شرکت معادل ۱۲۷،۵۹۷،۳۷۴ میلیون ریال بوده و رشد ۱۷۳ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

بازده دارایی‌ها (ROA) و بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) به ترتیب ۵۹ درصد و ۶۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین ارزش بازار سهام شرکت از ابتدای سال ۹۹ معادل ۱۵۶ درصد رشد داشته است.

امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت در جلسه مجمع عمومی از عزم راسخ این مجموعه برای گسترش ارتباط استراتژیک با سایر شرکت‌های تأثیرگذار بورس در حوزه معادن و فلزات نظیر شرکت‌های سرمایه گذاری امید و غدیر و همکاری و هماهنگی بیشتر با ایمیدرو و سرمایه گذاری‌های مشترک با آنان راستای منافع صنعت و سهامداران خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر صنایع معدنی و فولادی به لحاظ افزایش قیمت جهانی محصولات در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارند و آینده سرمایه گذاری در این حوزه رو به بهبود و سودآوری بیشتر است. از طرفی شرکت‌های سرمایه پذیر مجموعه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از ظرفیت‌های بالایی برخورداند و مدیران حرفه‌ای و توانمندی زمام اداره این شرکت‌های را در دست دارند؛ لذا با تکیه بر شرایط موجود دنبال افزایش حداقل دوبرابری سودآوری مجموعه در سال جاری هستیم و با پتانسیل موجود، این هدفگذاری دور از دسترس نخواهد بود.

نادری همچنین گفت: در بازنگری استراتژی شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه حرکت مهمی را شروع کرده ایم و اعتقاد داریم با برنامه ریزی دقیق و هماهنگ می‌توانیم هم افزایی قابل توجهی در شرکت‌های هلدینگ ایجاد کنیم. وی همچنین از قریب الوقوع بودن یک انقلاب معدنی در شرکت‌های چادرملو و گل گهر خبر داد و افزود: تحولاتی در توسعه این دو شرکت در حال وقوع است که از زمان تأسیس آن‌ها بی سابقه بوده است.

مدیرعامل «ومعادن» ورود این شرکت به عرصه استخراج و فرآوری فلزات استراتژیک نظیر لیتیوم و نیکل را از جمله برنامه‌های آتی این مجموعه برشمرد.

نادری همچنین افزود: اولین شرکت سهامی عام پروژه محور در بورس توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات راه اندازی شد که به زودی در فرابورس بخشی از سهام آن به عموم مردم واگذار خواهد شد این کار ارزشمند که مورد استقبال وزارت صمت، ایمیدرو و سازمان بورس قرار گرفته است می‌تواند فرصت‌های خوبی را هم برای مجموعه صنعت جهت تأمین منابع مالی اجرای طرح‌ها و هم برای سهامداران برای کسب منافع بیشتر مهیا کند.

 


  • بیشتر بخوانید:

"ومعادن" در تیرماه به مجمع می رود

سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
باسلام ومعادن سود سال پیش رو واریز نکرد
کسی خبر داره چرا؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: