کد خبر : ۲۴۳۸۲۲
مدیرعامل آهن آنلاین خبرداد:
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
مدیرعامل آهن آنلاین گفت: عرضه آهن آنلاین در بورس، از جمله برنامه‌های چشم اندازی این شرکت است.

تگ بورسی‌شو به آهن آنلاین می‌چسبد

به گزارش بورس نیوز، بهزاد منتظری در نشست خبری «بررسی چالش‌های صنعت و بازار فولاد» که با حضور  رئیس هیئت مدیره آهن آنلاین برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مسئله ۱۰ میلیون تن صادرات فولاد و سرانه مصرف جهانی کمتر از ۵۰ درصد در ایران، فاکتور‌هایی مانند مشکلات ارزآوری و نحوه عمل به پروژه‌های وعده داده شده توسط دولت، می‌توانند بر روند کسب‌وکار‌های داخلی صنعت فولاد تاثیر بگذارند.

به گفته منتظری؛ «اگر دولت بتواند مشکل ارز را حل بکند، صادرات کم و مصرف داخلی بیشتر شود، این مسئله برای کسب‌وکار‌های داخلی فولاد تاثیر مثبت دارد. سازمان‌های برنامه و بودجه، صمت، بانک مرکزی و حتی سیاست خارجه در تحقق این امر، موثر هستند.»

مدیرعامل آهن آنلاین همچنین در پاسخ به این سوال که در سال پیش‌رو آیا قیمت فولاد و محصولات آن افزایش می‌یابد یا خیر، گفت: این مسئله به سه پارامتر صادرات، نرخ ارز و تولید داخل مرتبط است، با توجه به این که مشکل تولید داخلی وجود ندارد و با فرض صادرات ثابت، اگر نرخ ارز تغییری نکند، انتظاری برای افزایش قیمت فولاد نیست.

انتظارات آهن آنلاین از دولت جدید در مقابل چالش‌ها

همچنین بهنام کیامرزی (رئیس هیئت مدیره آهن آنلاین) در این نشست، اظهار کرد: از دولت و رئیس جمهوری جدید انتظاری نداریم! مجموعه آهن‌آنلاین بر پایه این نگاه استوار است که با وجود مشکلات، این سازمان چه مشکلی را می‌تواند به چه روشی اصلاح کند.

وی بیان کرد: دولت بهتر است به اصلاح زیرساخت‌ها که مسئله مهم و زمان‌بری است، بپردازد و همچنین معضل دخالت بیش از حد دولت ایران در اقتصاد نسبت به سایر کشور‌ها هم مطرح گردید.

مدیرعامل آهن آنلاین در ادامه گفته‌های کیامرزی اضافه کرد که انتظار دارد دولت تغییرات خلق‌الساعه ندهد و شرکتی مانند آهن‌آنلاین به صورت چابک، در کنار تغییرات در حال رشد است.

از دست دادن بازار در صنعت فولاد

به گفته بهراد منتظری در بحث اقتصاد، مسئله‌ای تحت عنوان از دست دادن بازار برای یک فعال اقتصادی اجایل، وجود ندارد. در برابر پرسش بازاری مانند قطر و عراق، این میزان عرضه و تقاضا است که تعیین‌کننده است. وی همچنین مجددا تاکید کرد که در بازار امروز که بازار سرعت است، تنها سیستم سریع و چابک زنده می‌ماند و در این مورد، اضافه شدن بخش انبار آهن‌آنلاین با توجه به نیازی که در چند سال اخیر در بازار به وجود آمده را مثال زد.

آهن آنلاین بورسی می‌شود

منتظری، مدیرعامل آهن آنلاین  بیان کرد: در بازار امروز، سرعت یکی از فاکتور‌های اصلی فعالیت‌های تجاری است، آهن آنلاین علاوه بر سرعت در فناوری نیز پیشتاز است، این شرکت علاوه بر فعالیت‌های کنونی، ارائه خدمات به تامین کننده را نیز در دستور کار قرار داده است.

منتظری افزود: تامین مالی و شفافیت از جمله مهمترین مزیت‌های بورس است، عرضه آهن آنلاین در بورس، از جمله برنامه‌های چشم اندازی این شرکت است.

فاصله گرفتن از تصمیمات خلق الساعه پیشران توسعه

وی در ارتباط با درخواست از رئیس جمهوری منتخب، تصریح کرد: از دولت جدید درخواست داریم پوپولیستی رفتار نکنند، چرا که این گونه عملکرد‌ها با ایجاد موانع بر سر راه توسعه، پیشبرد فعالیت‌های زیرساختی را به تعویق می‌اندازد و به اقتصاد و تولید آسیب می‌زند.

مدیرعامل آهن آنلاین با اشاره به آفت دستورالعمل‌های ناگهانی بر صاحبان صنایع به صدای بورس گفت: دولت باید از تصمیمات خلق الساعه بپرهیزد و با عملکرد شفاف، توسعه زیرساخت‌ها را در دستور کار خود قرار دهد، مردم نیز باید صبور باشند و بدانند به ثمر نشستن فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای نیاز به زمان دارد. تلاش باید سرلوحه کار همه باشد، دانشجویان ایرانی نیز همچون دانشجویان سایر کشور‌ها باید در کنار تحصیل، کار کنند، به جای توقع از دولت، فرهنگ کار کردن در دوره دانشجویی باید جا بیفتد، رسانه‌ها نیز در این فرهنگ سازی باید کمک کنند.

وی با اشاره به اهمیت صادرات گفت: در حال حاضر بیلت و شمش فولادی ایران به جنوب شرق آسیا صادر می‌شود، افزایش صادرات ارتباط مستقیم با حل مسئله برجام و اصلاح قوانین صادراتی دارد.

اجرای پروژه‌های ریاست جمهوری قابلیت اجرایی دارد؟

مدیرعامل آهن آنلاین در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌های صادراتی و تولید بیش از ۸۰۰ هزار مسکن ریاست جمهوری جدید قابلیت اجرا دارد، بیان کرد: به عنوان یک فعال اقتصادی معتقدم، اجرای پروژه‌های مطرح شده توسط ریاست جمهوری ارتباط مستقیم با حل مشکلات ارزی و بانکی، تحریم‌ها و برجام دارد. همچنین چینش کانبیه وزرا در دولت جدید، به خصوص وزاریی که در وزارت اقتصاد، امور خارجه، صمت و همچنین بانک مرکزی به صندلی قدرت تکیه می‌زنند، در عملیاتی شدن پروژه‌ها تاثیر مستقیم دارد.

نه به امید دولت هستیم و نه درخواستی از دولت داریم

بهنام کیامرزی رئیس هیئت مدیره آهن آنلاین در این نشست خبری، تبدیل شدن آهن آنلاین به هلدینگ را یکی از مهمترین برنامه‌های این شرکت عنوان کرد و گفت: نه به امید دولت هستیم و نه درخواستی از دولت داریم چرا که منطقی نیست، دست بخش خصوصی به سمت دولت دراز باشد. ۱۲ سال پیش آهن آنلاین ایجاد شد و سعی می‌کنیم خود را با شرایط وفق بدهیم و در شرایط کنونی پیشرفت کنیم.

الگوی برداری از شرکت‌های موفق بین المللی

وی افزود: یکی از افتخارات ما این است که در آهن آنلاین کارمند نداریم و تمام کارکنان در این شرکت، شریک هستند، تلاش کردیم همچون شرکت‌های موفق بین المللی آهن آنلاین را مدیریت کنیم و بر همین اساس بالاترین سطح رفاهی (از جمله بیمه تکمیلی، کافی شاپ، اتاق استراحت) برای همکاران این شرکت در هم‌اکنون و در آینده نظر گرفته شده است.

برنامه‌های توسعه‌ای آهن آنلاین

وی اظهار کرد: گسترش انبار آهن آنلاین از جمله برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت است. با این طرح توسعه ای، آهن آنلاین در بخش فروش به واردکنندگان بزرگ کمک می‌کند و به نحوی مسولیت فروش محصولات را خود به عهده می‌گیرد.

کیامرزی ضمن بیان این مسئله که خدماتی که شرکت آهن آنلاین ارائه می‌دهد مثل انباری منظم، آنلاین، کنترل کیفیت کالا‌ها و رصد جزئیات کالایی قوی است، افزود: ایجاد پایگاهی برای فروش محصولات در دستور کار مجموعه ما وجود دارد.

وی در ارتباط با این پرسش که آیا افزایش قیمت جهانی فولاد بر قیمت این محصول در داخل کشور تاثیر گذار است، بیان کرد: علاوه بر قیمت جهانی فولاد، قیمت ارز، تصمیمات دولت، وضع قوانین جدید نیز بر تعیین قیمت داخلی این محصول تاثیر گذار است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: