کد خبر : ۲۴۴۰۵۱
قیمت نفت در ۷۵ دلار ثابت ماند؛
۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
قیمت نفت در اوایل معاملات روز جاری بازار آسیا در بحبوحه ادامه بن بست مذاکرات تولیدکنندگان اوپک پلاس درباره سیاست تولید ماه های آینده و نگرانی ها نسبت به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی ثابت ماند.

کاهش قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در سپتامبر چهار سنت کاهش یافت و به ۷۵ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اوت با یک سنت افزایش، به ۷۴ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت های نفت پنجشنبه گذشته پس از این که وزیران انرژی گروه اوپک پلاس درباره افزایش تولید از ماه آگوست به بعد به توافق نرسیدند، ریزش کرده بود. عامل شکست در مذاکرات، مخالفت امارات متحده عربی با تمدید هشت ماهه محدودیت عرضه اوپک پلاس تا پایان سال ۲۰۲۲ بود.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: ابهاماتی در بازار پس از بن بست مذاکرات اوپک پلاس بر سر افزایش تولید آتی شکل گرفت. در نبود یک توافق، کاهش تولید فعلی ادامه پیدا می کند و باعث کمبود شدیدتر عرضه در بحبوحه وجود تقاضای قوی می شود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای ماه آتی هفته گذشته ششمین رشد هفتگی خود را به ثبت رساند که تحت تاثیر گزارش مثبت اداره اطلاعات انرژی آمریکا بود که نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا هفته پیش از آن کاهش پیدا کرده و تقاضا برای بنزین به بالاترین حد از سال ۲۰۱۹ رسیده است.

آمار روز جمعه شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شرکت های انرژی آمریکایی شمار دکل های حفاری نفت و گاز طبیعی را برای دومین هفته متوالی افزایش داده اند.

با این حال وزیران دارایی اقتصادهای بزرگ گروه جی ۲۰ روز شنبه هشدار دادند شیوع گونه های جهش یافته ویروس کرونا و دسترسی نابرابر به واکسن، روند احیای اقتصاد جهانی را تهدید می کند.

بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی رویترز نشان داد ابتلای جدید به کووید ۱۹ در ۶۹ کشور افزایش پیدا کرده و نرخ روزانه روند صعودی از اواخر ژوئن و رسیدن آمار به ۴۷۸ هزار نفر را نشان می دهد.


  • بیشتر بخوانید:

برگزاری سیزدهمین شورای فنی و اقتصادی جی‌ئی‌سی‌اف

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی

افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی "شرنگی" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ برگزار شد.
سهامداران حقیقی

سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند

شرکت سیمان ساوه زمان پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: