کد خبر : ۲۴۴۳۵۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: یک از دلایل ریزش، افزایش نرخ سود بین بانکی است که به سرمایه گذاران القا می‌کند که شاید سود بانکی ارقام بالاتری را هم ببیند.

چرا بازار ریزشی شد؟

امیرحسین نام آور در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره دلیل ریزش بازار اظهار کرد: یک از دلایل ریزش، افزایش نرخ سود بین‌بانکی است که به سرمایه‌گذاران القا می‌کند که شاید سود بانکی ارقام بالاتری را هم ببیند، دلیل دوم این است که به‌شدت به نقطه عرضه و تقاضا رسیدیم و هر زمان که بورس به این نقطه رسیده بازخورد نشان داده است همچنین با نزدیک شدن به اواخر ماه، همیشه با تسویه‌ها مواجه هستیم بنابراین عرضه‌ها زیاد می‌شود.

نام‌آور بابیان اینکه برگزاری مجمع نیز مزید بر علت افزایش عرضه‌ها است، خاطرنشان کرد: زمانی مجامع برگزار می‌شود که حال بازار خوب است و به دلیل اینکه مشخص نیست پس‌ازآن وضعیت بازار چگونه باشد لذا تمام سرمایه‌گذارانی که در رده میانی سرمایه گذاری می‌کنند در زمان مجامع عرضه را زیاد و اقدام به ذخیره سود می‌کنند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: نکته مهم دیگر این است که در این مدت بازار مثبت شد و سهام پالایشی، فولادی و سیمانی به آن کمک کردند، اما افزایش نرخ این صنایع به دلیل کمبود برق بود و حالت پایداری نداشت بر این اساس مجدداً سرمایه‌گذاران به سمت ذخیره سود ترغیب شدند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود بازار یک هدف پایینی را ببیند تا مجدداً برای رسیدن به شاخص یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۴۵۰ هزار واحد گام بردارد.


  • بیشتر بخوانید:

"بورس" نیازمند پول پرقدرت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: