کد خبر : ۲۴۴۴۰۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: پس از مدتی بازار در سود قرار گرفت به همین دلیل برخی از معامله گران ترجیح دادن سود‌ها را شناسایی کنند و عدم تعادل بازار به همین دلیل است.

شناسایی سود عامل ریزش شاخص

همایون دارابی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره پیش بینی بازار امروز اظهار کرد: بازار امروز احتمالامثبت خواهد، اما به طور طبیعی زمانی که شاخص بالای یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد قرار می‌گیرد، کمی حجم فروش‌ها بیشتر می‌شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به وضعیتی که در بازار جهانی وجود دارد و شرایطی که بر اقتصاد کلان حاکم است، بازار باید به سمت مثبت حرکت کند.

وی گفت:، اما نگرانی افزایش نرخ سود بین بانکی است که به دلیل جمع آوری نقدینگی از سوی بانک مرکزی مجددا به بالای ۱۸ درصد افزایش یافته است اگر این رفتار‌ها نباشد بازار می‌تواند مسیر خود را به آرامی ادامه دهد.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سئوال که آیا برگزاری مجامع موجب ریزش روز گذشته بازار شده است، گفت: در فصل مجامع بسیاری از نماد‌ها بسته می‌شوند و بسیاری از فعالان درگیر می‌شوند، اما به نظر می‌رسد بیشتر فروش‌ها تکنیکی است، پس از مدتی بازار در سود قرار گرفت به همین دلیل برخی از معامله گران ترجیح دادن سود‌ها را شناسایی کنند و عدم تعادل بازار به همین دلیل است.

دارابی درباره ورود نقدینگی به بورس بیان کرد: در حال حاضر نقدینگی بزرگی که بتوانند بازار را به سمت بالا سوق دهد وجود ندارد، همچنان بخش عمده بازار از اعتبار منابع اعتباری فعالان بازار، کارگزار‌ها و خروج از صندوق‌های درآمد ثابت تامین شده و هنوز جریان ورودی قوی از بیرون بازار به داخل بازار نداریم.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: برای اینکه شاخص بتواند به رشد سنگینی برسد نیاز به ورودی قابل ملاحظه‌ای از نقدینگی داریم، اما به نظر می‌رسد روند آهسته و پیوسته برای بازار مناسب‌تر باشد تا به یکباره با ورود حجم زیادی از پول، شاهد جهش شاخص باشیم.

وی درباره اعتماد سهامدارن تصریح کرد: دو دسته سهامدار در بازار وجود دارد، نخست سهامدارانی که به صورت حرفه‌ای در حال معامله هستند و از قبل فعال بودند و در حال حاضر نیز در حال ادامه دادن فعالیت هستند، اما گروه دوم افرادی هستند که در بیرون بازار حضور دارند که یا از بازار، پول خارج و تبدیل به سپرده کردند یا افرادی که کلا سپرده بانکی دارند، این افراد هنوز به حرکت در نیامدند.


  • بیشتر بخوانید:

"بورس" نیازمند پول پرقدرت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی

افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی "شرنگی" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ برگزار شد.
سهامداران حقیقی

سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند

شرکت سیمان ساوه زمان پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: