کد خبر : ۲۴۴۴۸۳
۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، تعدادی از کارشناسان حوزه ارز‌های دیجیتال و فین‌تک انتظار دارند که پذیرش گسترده بیت کوین (hyperbitcoinization) تا سال ۲۰۴۰ میلادی انجام شود.

جایگزینی بیت کوین طی با پول‌های فیات

به گزارش بورس نیوز، در یک نظرسنجی جدید که توسط پلتفرم مالی Finder.com انجام شده است، نیمی از پاسخ‌دهندگان معتقدند که بیت کوین تا سال ۲۰۴۰ از پول‌های فیات یا ارز‌های منتشرشده توسط بانک‌های مرکزی پیشی خواهد گرفت.

اگرچه جامعه آماری این نظرسنجی محدود است، اما نتایج آن نشان می‌دهد که سقوط قیمت بیت کوین از بالاترین سطح تاریخی خود در ماه آوریل، بر چشم‌انداز بلند مدت کارشناسان حوزه ارز‌های دیجیتال تأثیری نداشته است.

بر اساس نتایج این بررسی، ۵۰ درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار دارند که طی ۲۰ سال آینده شاهد پیشی گرفتن بیت کوین از اقتصاد جهانی باشیم که آن را هایپربیتکوینیزیشن می‌نامند. یک سوم شرکت‌کنندگان معتقدند که این رویداد قبل از سال ۲۰۳۵ رخ خواهد داد، در حالی که ۴۴ درصد از پاسخ‌دهندگان پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین هرگز به دارایی غالب جهان تبدیل نخواهد شد.

اکثر پاسخ‌دهندگان می‌گویند اقدام السالوادور برای به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز قانونی، آغاز پذیرش BTC به عنوان ارز اصلی توسط کشور‌های در حال توسعه است. ۳۳ درصد از کارشناسان انتظار دارند که بیت کوین طی ۱۰ سال آینده به رایج‌ترین شکل ارز در کشور‌های در حال توسعه تبدیل شود. ۲۱ درصد دیگر نیز معتقدند که ما شاهد پذیرش گسترده بیت کوین خواهیم بود، اما این اتفاق ۱۰ سال یا بیشتر طول خواهد کشید.

موضوعی که بیشتر کارشناسان حوزه ارز‌های دیجیتال در مورد آن اتفاق نظر دارند، نگرانی‌های زیست محیطی پیرامون استخراج بیت کوین است. ۹۳ درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار دارند که بحث انرژی سبز همچنان به ضرر بیت کوین بوده و ۳۱ درصد آن‌ها معتقدند که مصرف انرژی تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت BTC خواهد داشت.

با این حال، بیش از نیمی از کارشناسان (۶۶ درصد) تغییر الگوریتم اجماع شبکه بیت کوین به مدل سازگار با محیط زیست اثبات سهام را پاسخی برای این مشکل نمی‌دانند و معتقدند که الگوریتم اثبات کار علی‌رغم مشکلاتی که دارد، برای این شبکه ضروری است.

دن هلد (Dan Held)، مدیر رشد صرافی کراکن (Kraken)، در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که بیت کوین شانس خوبی برای تبدیل شدن به ابزار ذخیره ارزش برتر جهان دارد، اما این اتفاق حداقل ۱۰ سال طول می‌کشد. به گفته هلد، در کشور‌های در حال توسعه، بیت کوین بیشتر برای جلوگیری از سانسور کاربردی است، در حالی که در دنیای غرب، این ارز دیجیتال بیشتر به عنوان پوششی در برابر چاپ پول توسط بانک‌های مرکزی جذاب است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: