کد خبر : ۲۴۴۵۳۳
تنها صندوق‌های منفی را بشناسید؛
۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در آخرین روز معاملاتی منتهی به پایان تیرماه، ۳۳۹ هزار و ۱۳۱ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، ۹ هزار میلیارد تومان دیگر نقدینگی از این صندوق‌ها خارج‌شده و این روند طی هفته منتهی به ۲۵ تیرماه نیز عددی بالغ‌بر ۸.۵ همت بود.

دومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسید

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

ازجمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره نمود.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در آخرین روز معاملاتی منتهی به پایان تیرماه، ۳۳۹ هزار و ۱۳۱ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، ۹ هزار میلیارد تومان دیگر نقدینگی از این صندوق‌ها خارج‌شده و این روند طی هفته منتهی به ۲۵ تیرماه نیز عددی بالغ‌بر ۸.۵ همت بود.

پس از ارائه جدول زیر که بر اساس میزان بازدهی سالیانه صندوق‌های درآمد ثابت ارائه‌شده، موارد اصلی به‌صورت جداگانه توضیح داده‌شده است:

دومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسیددومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسیددومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسیددومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسیددومینوی خروج نقدینگی به ۹ همت رسید

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان هفته گذشته به ۳۳۹ هزار و ۱۳۱ میلیارد تومان رسید متوسط ارزش ۸۹ صندوق به ۳ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

ترکیب دومی تغییر کرد!

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق طلای سرخ نو ویرا با ۵.۸۹  درصد بازدهی و مشترک صبای هدف با ۴.۲۹ درصد بازدهی مثبت جایگزین صندوق ثروت هامرز شد.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق مشترک اندیشه فردا و گسترش فردای ایرانیان به ترتیب با ۵.۰۸ و ۱.۲۴ درصد بازدهی منفی بوده است.

البته باید اشاره داشت که تنها این دو صندوق در بخش ماهانه عملکرد منفی را برجای گذاشته‌اند.

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق درآمد ثابت کوثر یکم با ۸.۶۴ درصد بازدهی داشته است. بدترین عملکرد فصلی را نیز صندوق طلای سرخ نو ویرا با بازدهی عجیب و منفی ۸.۴۳ درصدی به خود اختصاص داده است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق با درآمد ثابت کوثر یکم با ۳۵.۱۷ درصد و پاداش سرمایه بهگزین با ۲۵.۲۷ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به دو صندوق توسعه سرمایه نیکی و مشترک صبای هدف به ترتیب با ۵.۷ و ۸.۳ درصد بازدهی مثبت بوده است.


بیشتر بخوانید:

درآمد ثابت‌ها و خروج نقدینگی/ ۸.۵ همت از کف رفت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: