کد خبر : ۲۴۴۹۸۱
عضو انجمن فولاد با انتقاد از تصمیمات خلق الساعه به بورس‌نیوز گفت؛
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
عضو انجمن فولاد با بیان اینکه تصمیمات خلق الساعه وزارت صمت به صنعت فولاد خسارت وارد کرده است، گفت: برآورد‌ها حاکی است بخشنامه وزارت صمت در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان به صنعت فولاد خسارت زد.

خسارت تصمیمات خلق الساعه وزارت صمت به صنعت فولاد

به گزارش بورس نیوز، وزارت صمت که به عنوان متولی تولید از آن یاد می شود اما متولیان آن با شدت هر چه تمام تر به گرفتن تصمیمات و صدور بخشنامه های خلق الساعه در حال ضربه زدن به تولید کشور هستند، از بخشنامه ای که سال گذشته موجب زیاد فولادسازان شد تا دخالت در صنعت سیمان و مواد معدنی که موجب اعتراض فعالان اقتصادی شده است.

در این باره بهادر احرامیان در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: بزرگترین ضرر که تصمیمات خلق الساعه وزارت صمت درباره صنایع گرفته، گره زدن تنظیم بازار داخل به صادرات است که شرکت‌ها را ملزم به برخی موارد داخلی در برابر صدور مجوز برای صادرات است.

عضو انجمن فولاد افزود: این بزرگترین سیاست گذاری اشتباه دست اندرکاران بود که رقم خورد و در مقابل نه تنها قیمت‌ها کنترل نشد بلکه موجب صدمه به صادرات بخش فولاد کشور شد و اعتبار شرکت‌های ایرانی در عرصه بین المللی کاهش یافت.

وی با اشاره به بخشنامه سال گذشته درباره صادرات فولاد توسط وزارت صمت گفت: این بخشنامه خسارت زیادی به شرکت‌های فولادی وارد کرد و برآورد‌ها حاکی است هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم که به صنعت فولاد وارد شد حدود یک هزار میلیارد تومان بوده است.

احرامیان بیان کرد: علاوه بر این این بخشنامه‌ها بر روی مشتریان طرف معامله نیز اثرگذار بوده و شرکت‌های ایرانی را در زمره شرکت‌هایی که با قوانین کم ثبات قرار می‌دهند و به همین دلیل در معامله خواستار تخفیف می‌شوند.


بیشتر بخوانید:

ما را هم مَحرم بدانید!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" سیدکو " اساسنامه را تطبیق می دهد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ برگزار می‌شود.

"تدبیر" در مجمع ۵۸۷ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار شد.

" وآرین " در مجمع تصمیم می گیرد

مجمع عمومی شرکت توسعه اقتصادی آرین در تاریخ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " خودکفا " با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: