کد خبر : ۲۴۵۰۲۴
به مدت ۵ روز کاری صورت می‌گیرد؛
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
پذیره­‌نویسی واحد‌های این صندوق جدید با نماد "مانی" از ۱۱ مرداد برای ۵ روز کاری و از طریق همه ۱۰۸ کارگزار و سامانه‌های معاملاتی، شروع شد.

آغاز پذیره نویسی صندوق جدید و با درآمد ثابت مانی

به گزارش بورس نیوز، شهرام صفوی، مدیرعامل شرکت سبدگردان مانی با اشاره به درج نماد صندوق با درآمد ثابت مانی در فهرست نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بورس تهران اظهار کرد: پذیره­‌نویسی واحد‌های این صندوق جدید با نماد "مانی" از ۱۱ مرداد برای ۵ روز کاری و از طریق همه ۱۰۸ کارگزار و سامانه‌های معاملاتی، شروع شد.وی ادامه داد: سرمایه اولیه صندوق در مرحله پذیره‌نویسی ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که ۱۹۸ میلیون واحد از طریق کلیه پلتفرم‌های معاملاتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، قابلیت پذیره نویسی دارد. موسسان صندوق هم شرکت توسعه سرمایه آرمان گوهر ایرانیان و شرکت سبدگردان مانی هستند که توسط بازارگردانی مهرگان، بازارگردان اختصاصی خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: صندوق "مانی"، معاف از مالیات و از نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس است و با توجه به وجود بازارگردانی مناسب، امکان خرید و فروش واحد‌ها در هر زمان امکان پذیر است. ‏ علاوه بر این بکار گیری منابع صندوق با استفاده از مدیریت حرفه‌ای نیرو‌های متخصص و با تجربه، متنوع سازی پورتفو و حداقل‌سازی ریسک صندوق به همراه بازده بالاتر از سپرده بانکی، استراتژی اصلی بشمار می‌رود.

صفوی خاطرنشان کرد: صندوق‌های ‏سرمایه‌گذاری از موثرترین ابزار‌ها برای مدیریت حرفه‌ای سرمایه در بازار‌های مالی به شمار می‌روند و در این میان، صندوق ‏سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مانی با­ توجه به بازدهی بالاتر از سپرده بانکی و ساختار شفاف تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، جذابیت ویژه­ای در بین سپرده گذاران بانکی و سرمایه‌گذاران خواهد داشت. ‏

وی در مورد سود سرمایه گذاری صندوق هم توضیح داد: این صندوق دارای سود روز شمار بوده که در قیمت آن منعکس می‌شود و دارای سود تقسیمی دوره‌ای نیست. دیگر ویژگی صندوق این است که سود‌های سرمایه گذاری در آن تجمیع می‌شود و سرمایه گذاران می‌توانند بدون وجود نرخ شکست یا جریمه بستن پیش از موعد، امکان کاهش یا افزایش سرمایه گذاری را فراهم کنند. همچنین صندوق با درآمد ثابت مانی، موجب تسهیل بیشتر سرمایه­ گذاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.