کد خبر : ۲۴۵۰۳۶
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه که دلار ثابت بود، با کاهش روبرو شد.

قیمت طلا با کاهش روبرو شد

به گزارش بورس نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۱۰ دلار و ۷۱ سنت رسید.

بهای معاملات این بازار روز جمعه در پی صعود ارزش دلار، از بالاترین رکورد دو هفته گذشته عقب نشینی کرد.با این حال شاخص دلار هفته گذشته ۰.۸ درصد نزول کرد که بدترین عملکرد هفتگی در بیش از دو ماه گذشته بود. دلار ضعیف‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر می‌کند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۱۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی اظهار کرد: بازار طلا نگران است آمار اشتغال ماهانه آمریکا که جمعه این هفته منتشر می‌شود، بهتر از حد مطلوب باشد که باعث قویتر شدن دلار می‌شود. این آمار نگرش عمیق تری درباره زمان تعدیل برنامه‌های محرک مالی بانک مرکزی آمریکا فراهم خواهد کرد.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که آمار رسمی نشان دهد اقتصاد آمریکا در جولای ۹۲۶ هزار شغل جدید ایجاد کرده است. سلامت بازار کار پیش شرط مهمی برای آغاز تعدیل برنامه‌های محرک مالی از سوی بانک مرکزی آمریکاست.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته گفته بود هنوز با افزایش نرخ‌های بهره فاصله داریم و بازار اشتغال همچنان باید بهبود پیدا کند. این اظهارات صعود بیش از یک درصدی طلا در معاملات پنج شنبه گذشته را به دنبال داشت.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت: اونس طلا ممکن است رکورد پایین ۱۷۸۹ دلار و ۹۸ سنت که در ۲۳ ژوییه ثبت کرده بود را دوباره تست کند، زیرا موفق نشده است مقاومت در مرز ۱۸۳۲ دلار و ۸۰ سنت را بشکند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۵ دلار و ۴۶ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۶۷۲ دلار و ۹۳ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، به ۱۰۵۸ دلار و ۲۲ سنت رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم

۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم " وسبحان"

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سبحان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ شد.
پرداخت سود

پرداخت سود " وخارزم " از سال آینده

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع " حکشتی "

مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ برگزار شد.

"خموتور" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران درتاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: