مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از برنامه ریزی تامین و تزریق واکسن به شبکه گسترده تامین و تولید در همکاری با وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در چند روز آینده تزریق واکسن در شرکت‌های تابعه و قطعه سازان نیز آغاز خواهد شد و با توجه به استفاده از تمامی ظرفیت ها، شاهد افزایش تزریق واکسن خواهیم بود.

افزایش تزریق واکسن کرونا به کارکنان به دوهزار دوز در روز

به گزارش بورس نیوز، فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه بازدید از مرکز تزریق واکسیناسیون در ایران خودرو، جامعه خبرنگاران را چشم مردم توصیف کرد و ضمن تبریک این روز، اظهار کرد: با توجه به اهمیت صنعت خودروسازی و به ویژه ایران خودرو در همکاری و تعامل با وزارت بهداشت و با هدف ایجاد محیط امن کاری، واکسیناسیون کارکنان مجموعه را در دستور کار قرار دادیم و تزریق را با روزانه هزار دوز آغاز کرده ایم که به زودی به دوهزار دوز افزایش خواهیم داد.وی تصریح کرد: با سرعت عمل فعلی، ظرف یک ماه واکسیناسیون کارکنان ایران خودرو انجام خواهد شد.

مقیمی افزود: ایران خودرو براساس وظایف و مسوولیت‌های اجتماعی خود برای ایجاد آرامش در میان کارکنان و خانواده‌شان، حمایت‌های لازم را انجام داده و با ایجاد هشتگ محیط امن کار نسبت به اعمال و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کوشیده است.

وی با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش زمینه ابتلا به بیماری کرونا در سالن‌های تولیدی، از کنترل و ارزیابی مستمر خطوط تولید خبر داد و گفت: به محض شناسایی فرد مبتلا، نسبت به آغاز درمان وی اقدام شده و حمایت‌های لازم تا زمان بازگشت به کار صورت گرفته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور را مرتبط با صنعت خودروسازی دانست و گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این صنعت مرتبط هستند که ایمن سازی این تعداد عامل مهمی در گردش چرخ صنعت و ایجاد سلامت در جامعه به شمار می‌رود.

مقیمی از برنامه واکسیناسیون خانواده کارکنان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: آرامش همکاران و خانواده آنان و وجود محیط امن کاری از اهداف و اولویت‌های اصلی ایران خودرو است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به این هدف خواهیم رسید.

وی تصریح کرد: ایران خودرو در شرایطی که انتظار می‌رفت بیماری کرونا، عامل کاهش تولید خودرو شود، با همکاری و همدلی کارکنان و زنجیره تامین ایران خودرو ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، شاهد جهش تولید در دو بخش سواری و تجاری بوده‌ایم؛ افزایش تحویل خودرو‌های سواری در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل، افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو‌های دیزلی و همچنین افزایش ۷۰ درصدی تولید موتور سیکلت در همین‌بازه زمانی و در شرایط کرونا حاصل شده است.

مقیمی از تحویل تارا به مشتریان خبر داد و گفت: تارا با گیربکس دستی به زودی تحویل مالکان می‌شود و تارا با گیربکس اتوماتیک نیز در دو ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد؛ این محصول با ایمنی بالا و چهار ستاره کیفیت به بازار عرضه خواهد شد، استاندارد تصادف عابر پیاده از جمله وجوه تمایز این خودرو نسبت به سایر محصولات موجود در بازار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از توسعه محصولات دیگر از جمله وانت آریسان خبر داد و گفت: با تولید این خودرو کار در سایت ایران خودرو خراسان، بخشی از نیاز و مشکلات بازار رفع خواهد شد.

وی افزود: رانا با گیربکس نیمه اتوماتیک را نیز امسال عرضه خواهیم کرد، با توجه به استقبال و نیاز بازار، گیربکس نیمه اتوماتیک بر روی سایر محصولات از جمله سمند نیز به کار خواهد رفت؛ سمند با گیربکس نیمه اتوماتیک شش سرعته از دیگر محصولاتی است که در آینده نزدیک به تولید خواهد رسید، تولید دنا با گیربکس شش سرعته دستی نیز به زودی آغاز خواهد شد.

مقیمی از رونمایی کراس اوور جدید مدرن ایران خودرو در پایان شهریورماه خبر داد و گفت: تولید این محصول نوید خوبی برای صنعت خودروسازی کشور است، محصولات جدید و توسعه یافته ایران خودرو با کیفیت و تنوع بالا و امکانات مدرن، مسیر بازار‌های خارجی و صادراتی را هموار خواهند کرد.

وی در عین حال تاکید کرد: اقدامات صورت گرفته در شرایط سخت تحریم و کرونا دستاورد‌های قابل توجهی درپی داشته است که حاصل همت و تلاش مجموعه کارکنان گروه صنعتی ایران خودرو، تعامل مناسب با وزارت صمت و سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط مانند گمرک و هواپیمایی است که همواره در شرایط سخت در کنار ما بوده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده

مجمع عمومی شرکت قند نقش جهان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا

شرکت سنگ آهن گهرزمین از اعلام زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

" قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد

شرکت قند تربت حیدریه زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: