کد خبر : ۲۴۶۱۳۸
قائم مقام دبیرکل کانون کارگزاران در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
مبنای کانون برای انتخاب مدیران حقوقی، شایستگی و بررسی توانمندی افراد و تجربه فعالیت در این بازار است و تجربه همکاری موفق با سازمان بورس مزیت محسوب می‌گردد.

تحمیل نیرویی صورت نگرفته/مبنای انتخاب مدیران، شایستگی است

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته طی حکمی، ارشیاناز حیدریان کارشناس مرکز عدالت ترمیمی سازمان بورس به عنوان مدیر حقوقی کانون کارگزاران انتخاب شد.

با توجه به اینکه در ۵ ماه گذشته، کانون کارگزاران سومین مدیر حقوقی را تجربه می کند و هر ۳ این مدیران حقوقی به نوعی قبل از حضور در کانون کارگزاران، وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار بوده اند، شائبه هایی در مورد عدم استقلال کانون کارگزاران در انتخاب مدیران ایجاد شده است.

محمدرضا دهقانی احمدآباد قائم مقام دبیر کل کانون کارگزاران در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: اگرچه در کانون کارگزاران در چند ماه گذشته ۲ مرتبه شاهد تغییر مدیران حقوقی بوده‌ایم؛ ولی این تغییرات ارتباطی با سازمان بورس و عدم استقلال کانون کارگزاران ندارد. مدیران حقوقی این کانون بعد از بررسی رزومه های متعدد کارشناسان حقوقی آشنا به مقررات و قوانین بازار سرمایه انتخاب می شوند.

وی اضافه کرد: اگر چه اخیرا انتخاب مدیران حقوقی از میان افرادی که تجربه فعالیت در سازمان بورس و اوراق بهادار داشته‌اند، صورت گرفته است اما مبنای انتصاب این اشخاص دانش فنی و تسلط کافی به قوانین و مقررات بازار سرمایه بوده است. هیچ گونه تحمیل نیرو از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار یا سایر نهادها صورت نگرفته و هر شائبه ای مبنی بر عدم استقلال کانون کارگزاران و تحمیل نیرو از سوی سازمان بورس، بی اساس است.

وی افزود: مبنای کانون برای انتخاب مدیران حقوقی، شایستگی و بررسی توانمندی افراد و تجربه فعالیت در این بازار است. تجربه همکاری موفق با سازمان بورس مزیت محسوب می‌گردد. البته بدیهی است که باید در مورد جزئیات این همکاری مثل تایم کاری و..‌. هم با کارشناسان حقوقی به توافق برسیم و ضمنا در انتخاب مدیر حقوقی کانون کارگزاران، بحث تضاد منافع هم مورد بررسی قرار می گیرد. این شرایط، فقط مختص انتخاب مدیران حقوقی کانون کارگزاران نیست و در تمامی بخش ها، همین شرایط مصداق دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" وسبحان " به سوددهی افتاد

شرکت سرمایه گذاری سبحان زمان سوددهی به سهامداران را اعلام کرد.
سوددهی

سوددهی " واعتبار " از نخستین ماه زمستان

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
در مجعم

در مجعم " غمهرا " ۴۱۲ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت گروه تولیدی مهرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "لپیام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت گسترش صنایع پیام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: