مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان:
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: حدود ۵۰ درصد از محصولات تولیدی این کارخانه عظیم آن هم در اوج تحریم‌های ظالمانه صادر می‌شود که این دستاورد مهم نشان از کیفیت بالا و مطابقت با استاندارد‌های روز دارد.

تولید ۵۰ نوع محصول منطبق با استاندارد‌های روز دنیا در ذوب آهن اصفهان

به گزارش بورس نیوز، محمدامین یوسف زاده، مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان اظهار کرد:  مدیریت مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان شامل چهار کارگاه است که ۲۰۰۰ نفر از تلاشگران کارخانه افتخار تولید حدود ۵۰ نوع محصول منطبق با استاندارد‌های روز دنیا را در این کارگاه‌ها و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه ثبت کردند.وی افزود: بخش طراحی این مدیریت در گرید یک R&D است و به عنوان نمونه طراحی ریل زبانه سوزن که قبلاً از کشور فرانسه وارد می‌شد از جمله دستاورد‌های این بخش به شمار می‌رود.

تولید ریل در ذوب آهن اصفهان نماد خواستن، توانستن است

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: تولید ریل سالها، آرزوی مردم ایران بود و ذوب آهن اصفهان به همت تلاشگران بخش‌های مختلف کارخانه به این آرزو جامه عمل پوشاند و ایران اسلامی را از قید و بند این وابستگی رها کرد. در یک جمله می‌گویم تولید ریل در ذوب آهن نماد خواستن، توانستن است.

در سال ۹۹ رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی ریل را ثبت کردیم

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر ذوب آهن اصفهان، تنها تولیدکننده انواع ریل در غرب آسیا محسوب می‌شود اظهار داشت: در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار تن ریل به جمهوری اسلامی تحویل دادیم و در سال ۹۹ نیز رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی را ثبت کردیم. برای سال ۱۴۰۰ نیز برنامه ارتقاء تولید خوبی را تدوین کردیم که طی پنج ماهه ابتدای این سال ریل مترو S ۴۹، آرک TH ۳۶ و ... از جمله اهداف تحقق یافته این برنامه هستند.

وی ادامه داد: همچنین توسعه سمت چپ خط نورد برای افزایش تولید محصول استراتژیک ریل نیز در دست اقدام است. 

تولید آرک TH ۳۶ ارز بری را به ارزآوری تبدیل کرد

یوسف زاده خاطرنشان کرد: ذوب آهن اصفهان در راستای تامین ایمنی معادن کشور از پنج سال گذشته تولید آرک معدن را آغاز و چندی پیش هم آرک TH ۳۶ را با مقاومت بالا تولید کرد. این محصول بخشی از زنجیره تولید فولاد کشور است و تحول عظیمی را در ایمنی معادن رقم زد. محصولی که در گذشته به دلیل وارداتی بودن، خروج ارز را در پی داشت. هم اکنون تلاشگران ذوب آهن با تولید آن، ارز آوری را رقم زدند و سالانه با همت و تلاش کارکنان این کارخانه بزرگ ۱۴۰ هزار تن از این محصول صادراتی تولید می‌شود.

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: حدود ۵۰ درصد از محصولات تولیدی این کارخانه عظیم آن هم در اوج تحریم‌های ظالمانه صادر می‌شود که این دستاورد مهم نشان از کیفیت بالا و مطابقت با استاندارد‌های روز دارد.

وی با اشاره به اینکه تولید ریل در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان هیچ وقفه‌ای را در تولید سایر محصولات ایجاد نکرد و انواع تیرآهن ها، کلاف، میلگرد و ... همچون گذشته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولید می‌شود تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده سبد متنوع محصولات ذوب آهن اصفهان در خطوط گوناگون کارگاه‌ها همواره در حال تولید است تا این کارخانه عظیم در کنار رسالت تولیدی خود به مسئولیت اجتماعی نیز عمل کرده باشد.

یوسف زاده بیان کرد: ایران، کشوری زلزله خیز است و سازه‌های ساخته شده در شهر‌ها نیز عمدتاً بتنی هستند که استحکام فشاری خوبی دارند، اما استحکام خمشی بالایی ندارند و این موضوع به هنگام بروز زلزله مشکل آفرین است. تیرآهن‌های بال پهن تولیدی ذوب آهن اصفهان هر دو ویژگی را دارا هستند. نکته دیگر اینکه سازه‌ها فلزی با سرعت بالایی ساخته می‌شوند و تا ۹۰ درصد امکان بازیافت دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: