کد خبر : ۲۴۶۸۸۳
کارشناس بازارسرمایه اظهارکرد:
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
نباید فراموش کرد که بسیاری از شرکت در سال ۹۸ اقدام به افزایش سرمایه داشته و عملا ۸ برابر ارزش جایگزینی خود نیز در حال معامله بودند اما؛ فعلا شرکت‌های ماده ۱۴۱ جزو اهداف اصلی استفاده از چنین اطلاعیه‌هایی نام‌برده می‌شود.

فقرایی

به گزارش بورس‌نیوز، حامد فقرایی کارشناس بازار سرمایه در خصوص ریسک‌های بازار اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ریسک‌هایی که این روز‌ها بازار پیشروی خود می‌بیند، آن ریسک نقد شوندگی بوده چراکه پس از ریزش سال ۹۹، بسیاری از سهم‌های بزرگ نشان دادند که به نسبت دیگر سهم‌ها، چندان با چنین ریسکی مواجه نیستند و حداقل اگر در صف فروش بمانند، این قفل صف‌ها برای شرکت‌ها بزرگ زودتر باز می‌شود.

وی ادامه داد: گرایش به سهم‌های بزرگ، باعث رشد شاخص کل شده بوده و امروز این گرایش و جریان پول به‌سوی سهم‌های کوچک‌تر رفته و شاخص هم‌وزن را سبز نگاه داشته است اما؛ رویکرد محتاطانه‌تری را باید به نسبت سهم‌های کوچک‌تر بازار گرفت و استراتژی دقیق‌تری را برای آن‌ها طرح‌ریزی کرد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص ساخت مسکن که جزو وعده‌های دولت سیزدهم بود نیز اشاره داشت و گفت: در حوزه مسکن و رشد ساختوساز‌ها برای اهالی بازار سرمایه پر اهمیت بوده، زیرا بسیاری از شرکت‌ها در بازار به بازار و زنجیره مسکن مرتبط هستند، پس از اعلان این گرایش دولت به‌سوی مسکن، گروه‌هایی نظیر کاشی و سرامیک هم به جنبوجوش افتادهاند تا از رشد تولید و فروش و البته از سهم خود در بازار سرمایه جا نمانند.

فقرایی از سوی دیگر با اشاره به اینکه معمولا ورود جریان پول به سهم‌های کوچک توسط افرادی بوده که پول درشت دارند، تصریح کرد: سهامداران باید توجه داشته باشند که اگر بدون آگاهی به سهم‌های کوچک گام گذاشته‌اند اگر سهمی به‌سوی صف فروش سوق داده شود، ابتدا افرادی که با پول‌های زیادی آمده‌اند مواجه خواهند شد و سرمایه‌گذاران خرد پشت این صف قرار می‌گیرند و دچار زیان می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین با اشاره به اطلاعیه سازمان بورس در خصوص افشای املاک شرکت‌ها نیز گفت: معمولا در چنین اطلاعیه‌هایی شرکت‌های مشمول ماده ۱۴۱ و شرکت‌های زیانده برای خروج از چنین وضعیتی اقدام به افزایش سرمایه با چنین راه‌حلی می‌کنند؛ از سوی دیگر، نباید فراموش کرد که بسیاری از شرکت در سال ۹۸ اقدام به افزایش سرمایه داشته و عملا ۸ برابر ارزش جایگزینی خود نیز در حال معامله بودند اما؛ فعلا شرکت‌های ماده ۱۴۱ جزو اهداف اصلی استفاده از چنین اطلاعی‌های نام‌برده می‌شود.

وی درباره رشد شاخص و پیش‌بینی در خصوص آینده تابلوی بورس نیز تأکید کرد: دلار در محدوده تعادلی و تثبیت قرارگرفته و هیجان صعودی و نزولی در آن دیده نمی‌شود و بنابراین تصور می‌شود که شاخص کانال فعلی خود را با سیگنال‌های موجود در بازار ترک کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: