کد خبر : ۲۴۷۰۴۸
منفی‌های ماهانه به ۵صندوق سرایت کرد؛
۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته مرداد منتهی به ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۰، برابر با ۵۰ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، ۵۴۰ میلیارد تومان نقدینگی را پذیرایی کرد.

پذیرایی از ۵۴۰ میلیاردتومان نقدینگی جدید

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

پذیرایی از ۵۴۰ میلیاردتومان نقدینگی جدیدپذیرایی از ۵۴۰ میلیاردتومان نقدینگی جدیدپذیرایی از ۵۴۰ میلیاردتومان نقدینگی جدید

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته مرداد منتهی به ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۰، برابر با ۵۰ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، ۵۴۰ میلیارد تومان نقدینگی را پذیرایی کرد.

بهترین عملکرد هفتگی را صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۵.۴۵ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «مشترک دماسنج» با ۲.۷۷ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را تنها صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۳.۶۶ درصد و «آوای سهام کیان» با ۳.۴۱ درصد منفی قرار داشت.

ذره‌بینی بر عملکرد ماهانه صندوق‌ها

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۷.۳۹ درصد و «پالایشی یکم» با ۱۵.۶۷ درصد بازدهی مثبت داشته و در انتهای این لیست، نام صندوق «مشترک یکم آبان» با عملکرد ۱.۷۲ درصدی منفی مشاهده می‌شود.

لازم به ذکر است که در این هفته ۴ صندوق دیگر به نام‌های «آوای سهام کیان»، «باران کارگزاری بانک کشاورزی»، «سهام بزرگ کاردان» و «سرو سودمند مدبران» در لیست قرمز‌های ماهانه اضافه شدند!

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «پالایشی یکم» و «مشترک یکم آبان» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «پاداش سرمایه پارس» با ۴۴.۷۴ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۱۹ شهریور سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک آسمان یکم»، «توسعه اندوخته آینده» به ترتیب با ۳۹.۳۰ و ۳۵.۱۴ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۰.۴۷ و ۲۷.۲۹ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
بورس نابود شد رفت الان دربورسوشرکتهایان نکاه کنید همه شرکتهای خدماتی سفته باز ورباخوار امدهاند دربورس همین سهام عدالت وسیوعرضه اولیه سرمایهکذاری سهام عدالت موجب خنده وبی عقلی وفساد دربورسرانشان میدهد توبورس جهرتا شرکت پدرومادردارداریم که جهارصدتا شرکت سفته باز ورباخوار دوراین جهارتا شرکترا کرفتهاند پس عمق وعرض بورسراهمین شرکتها درست کردهاند صندوقها بیسواد وفقط رانتی فعالیت میکنند وضعشان اینکونه بد هست بعد مردم دعوت به سرمایهکذاری تو صندوق میکنند مکه ادم مثل شما مسئولین نادان هستند که پول وسرمایه بی زبا خودسانرا بهدست یک مشت ادم دودودره وجنددره باز بدهند این صندوقها خودشان مشکل شدهاند برای بورس این صندوقها درعمل نشان دادهاند از مردم بسیار عقب هستند واکر رانت وانحصار ودستکاری روزانه معاملات نباشد خرکوشهم این صندوقهارا له میکرد فساددارد دردولت جدید ابعاد جدید خودشرا نشان میدهد وقتی جنایتکارهای دولت اشیخ حسن اسکاتلندی مجازت ومحاکمهنمیشوند مردم وجامعه با سرعت بهسوی نابودی وزوال دارد پیش میرود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده

مجمع عمومی شرکت قند نقش جهان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا

شرکت سنگ آهن گهرزمین از اعلام زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

" قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد

شرکت قند تربت حیدریه زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: