۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
کشاورزی و باغداری یکی از پرطرفدار‌ترین مشاغل در ایران عزیز است که متاسفانه به علت تغییر آب و هوای کشور، اغلب مناطق با کم آبی و گرمسیری مواجه شده اند.

معرفی دو نهال پرسود خشکبار در مناطق گرمسیر کشور

به گزارش بورس نیوز، کشاورزی و باغداری یکی از پرطرفدار‌ترین مشاغل در ایران عزیز است که متاسفانه به علت تغییر آب و هوای کشور، اغلب مناطق با کم آبی و گرمسیری مواجه شده اند که از همین روی، پرورش نهال‌هایی که مقاومت مناسبی در این آب و هوا از خود نشان دهند بسیار مهم است. ما در این مقاله به معرفی کامل دو نهال مثمر ثمر که نهال بادام و دیگری نهال انگور می‌باشد می‌پردازیم، لطفا تا انتهای این متن همراه ما باشید.

چرا نهال بادام مناسب مناطق گرمسیر است

درخت بادام، درختی بسیار مقاوم ابتدا در برابر بیماری و آفات بوده، ثانیا بسیار مقاومت مناسبی در برابر گرما و خشکسالی دارد. از نهال بادام می‌توانید به عنوان نهالی بسیار پر سود یاد نمایید. زیرا در بازار آجیل کشور قیمت تمام شده‌ی مناسبی دارد و مناسب امر صادرات نیز است.. در وصف سود دهی درخت بادام همین یک جمله بس که با خرید نهال بادام می‌توانید سلطان بازار آجیل کشور شوید.

انتخاب رقمی مناسب جهت احداث باغ بادام

نهال بادام گونه‌های متفاوتی دارد که آشنایی با هر رقم آن می‌تواند شما را در انتخاب رقمی مناسب یاری نمایید. چالشی که در امر پرورش باغ بادام اغلب باغداران با آن مواجه می‌شوند، بحث خرید نهال بادام مناسب منطقه‌ی جغرافیایشان می‌باشد، زیرا در اغلب مناطق گرمسیر با آنکه تابستان‌های گرمی دارد، اما در بهار اغلب دچار سرمای ناگهانی می‌شود که این امر موجب هدر رفت شکوفه و گل‌های درختان بادام می‌شود که در نهایت باردهی یک سال درخت از بین خواهد رفت.

حال در این میان انتخاب نهال بادامی که دیرگل باشد بسیار حائز اهمیت بوده که ما در ادامه چندی از نهال‌های بادام بسیار محبوب که اغلب دیرگل هستند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی دو نهال پرسود خشکبار در مناطق گرمسیر کشور

نهال بادام دیرگل آذر: یکی از پربار‌ترین و محبوب‌ترین گونه‌های بادام بوده که از ارقام دیرگل بازار بادام است. درخت بالغ این نژاد بیش از ۳۰ کیلوگرم باردهی خواهد داشت.

نهال بادام مامایی: از نژاد‌های محبوب نهال بادام می‌باشد که اغلب کشاورزان قدیمی ایرانی از این نژاد استقبال می‌کنند. این نژاد باردهی مناسبی دارد و از پنجمین سال به باردهی بسیار مناسبی می‌رسد.

نهال بادام تونو: این شما و این نهال بادامی استثنایی! حال شاید برای شما این سوال پیش آید چرا استتثنایی؟! باید خدمت شریفان عرض کنم، زیرا این نهال از گونه‌های خودگرد افشان بادام بوده و این به آن معناست که نیاز به کاشت رقم گردافشان در کنار این درخت بادام بر خلاف ارقام دیگر نیست.

دومین نهال محبوب در مناطق گرمسیر، نهال انگور

هر چه از خصوصیات نهال بادام گفتیم را در این بخش فراموش کنید، شما با خرید نهال انگور، مجوز ورود به بازار میوه و همچنین خشکبار و حتی آبمیوه سازی را گرفته اید! خرید نهال انگور یک طرف، سلطان بازار کشمش کشور شدن هم یک طرف دیگر! انگور یکی از گونه‌های بسیار پرسود و پر طرفدار می‌باشد که با توجه به قیمت پایین آن، اکثریت جامعه توان خرید این میوه جذاب را دارا هستند.

انگور مناسب تازه خوری بوده و یا اگر به موقع اقدام به خشک کردن آن نمایید، می‌توانید در بازار خشکبار فعالیت مناسبی را داشته باشید.

معرفی دو نهال پرسود خشکبار در مناطق گرمسیر کشور

انتخاب مناسب نهال انگور

نهال انگور هم مانند تمامی ارقام نهال میوه در بازار، به سه دسته تقسیم می‌شوند.
۱. نهال سردسیری
۲. نهال گرمسیری
۳. نهال مناسب مناطق معتدل

که ما در این مطلب قصد داریم ۳ رقم از نهال‌های محبوب انگور در بازار ایران را معرفی نماییم.

نهال انگور سیاه سردشت: از گونه نهال‌های مناسب در مناطق گرمسیر رشد بسیار مناسبی را از خود به نمایش می‌گذارد. از دومین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کنید و قیمت نهال انگور سردشت بین ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

نهال انگور مکیاج: یکی از خاص‌ترین ولاکچری‌ترین انگور‌های جهان بوده که برای نخستین بار توسط مجموعه آریا نهال وارد ایران شده است. رقمی بسیار پربار و مقاوم بوده و از کمیاب‌ترین انگور‌های اروپا قلمداد می‌شود. قیمت این نهال بین ۲۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است.

نهال انگور مویز بی دانه: از ارقام بسیار پرسود در بازار خشکبار کشور بوده که این نژاد مناسب‌ترین رقم جهت خشک کردن است و در دمای ۳۰ تا ۵۰ درجه می‌تواند باردهی بسیار خوبی را از خود به نمایش می‌گذارد، از ارقام دیرگل انگور است.

شما کدام خرید نهال را انتخاب خواهید کرد؟

با معرفی دو نهال میوه شما کدام انتخاب را خواهید داشت؟ اغلب ارقام بادام را می‌توان به صورت دیم آبیاری کرد، اما در اغلب انگور‌ها جز ارقام محدودی، این قابلیت را دارا نیستند، اما از طرفی رقم‌های انگور فروش بیشتری را دارا می‌باشند و بازار چند بعدی بسیار زیادی را برای خود رقم می‌زند.

راهنمای خرید نهال از نهالستان معتبر

خرید نهال بهتر است از نهالستان‌های معتبر صورت گیرد. نهالستان آریا نهال پیشرو در امر کشاورزی و احداث باغ است. نهالستان آریا نهال از قدیمی‌ترین و بهترین نهالستان‌های مجوز دار از جهاد کشاورزی می‌باشد. توصیه می‌شود برای مشاهده‌ مشخصات و قیمت به سایت آریا سری بزنید و جهت تمایل خرید نهال خود را از طریق ارتباط‌های تلفنی ثبت نمایید.


منبع: https://ariyanahal.ir/

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع " شتران " به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پالایش نفت تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ برگزار خواهد شد.

" غدام " از اواخر مهرماه سود می دهد

شرکت خوراک دام پارس زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود " غپینو" از هفته آینده

شرکت صنعتی پارس مینو زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: