کد خبر : ۲۴۷۱۸۱
۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
مدیر عملیات بازار بورس تهران از انتقال ۵ درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهاد‌های مالی به دسته سایر اشخاص با (نمادکالا) خبر داد.

انتقال ۵ درصد از سهام بورس کالا

به گزارش بورس‌نیوز، مریم کشمیری مدیر عملیات بازار بورس تهران از انتقال ۵ درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهاد‌های مالی، کارگزاران و تولیدکنندگان بورس کالا به دسته سایر اشخاص (نمادکالا) خبر داد و اظهار داشت: این اقدام عطف به نامه شماره ۱۵۳۰۲۱/۱۲۱ مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۱سرپرست محترم مدیریت نظارت بر بورس‌ها در خصوص اجرای بند ۵ ششصد و هشتاد و یکمین صورتجلسه هیات مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با ادغام نماد‌های معاملاتی بورس‌ها انجام شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای تدریجی مصوبه مزبور و درگام نخست، ۵ درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهاد‌های مالی، کارگزاران و تولیدکنندگان بورس کالا به دسته سایر اشخاص (نمادکالا) انتقال و قابلیت معامله برای آن‌ها در نماد کالا فراهم شد.

کشمیری در پایان خاطرنشان کرد: این ۵ درصد شامل سهام کلیه سهامداران مربوطه می‌شود. در واقع هر دارایی که در نماد‌های دیگر قرار دارد ۵ درصدش در نماد‌های اعلام شده می‌نشیند و ۹۵ درصد باقی مانده در همان نماد قبلی باقی می‌ماند. به این معنی که دارایی فرد در دو نماد تعریف می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: