کد خبر : ۲۴۷۲۵۲
کارشناس بازار سرمایه:
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار پولی و نرخ بهره بانکی بر بازارسرمایه اثر مستقیم دارد؛ با این حال و با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود افزایش نرخ بهره بعید به نظر می‌رسد.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمد نوربخش، مدیرسرمایه‌گذاری شرکت مهراقتصاد مبین در خصوص ارتباط ریزش‌های اخیر بورس با نوسانات نرخ بهره بین بانکی اظهار کرد: بازار پولی و نرخ بهره بانکی بر بازارسرمایه اثر مستقیم دارد؛ با این حال و با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود افزایش نرخ بهره بعید به نظر می‌رسد.وی افزود: افزایش حجم نقدینگی بدون رشد تولید به افزایش تورم می‌انجامد؛ بنابراین باید تلاش کرد تا نقدینگی موجود به این بخش هدایت شود. در این میان ابزار‌های موجود در بازارسرمایه می‌توانند نقش مهمی در هدایت پول به سمت تولید ایفا کنند، هرچند که مهیا بودن فضای تولید و کسب و کار شرطی اساسی در عملی شدن این مهم است.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: نرخ بهره بین بانکی به معنی نرخ بهره‌ای است که بانک‌ها به شکل وام‌های کوتاه شبانه به یکدیگر قرض می‌دهند، اما نرخ اوراق یا نرخ سپرده، نرخی است که مردم (حقیقی یا حقوقی) از بانک‌ها بهره می‌گیرند. در نظر داشته باشید که این دو (نرخ بهره بانکی و بین بانکی) کاملا به یکدیگر مرتبط هستند.

مدیرسرمایه‌گذاری شرکت مهراقتصاد مبین گفت: درواقع اگر نرخ سپرده بانکی کاهش پیدا کند، نرخ وام‌دهی بین بانک‌ها نیز کاهش می‌یابد. در نظر داشته باشید که بانک مرکزی نیز در بازار بین بانکی دخالت می‌کند، یعنی اگر بخواهد عرضه پول را افزایش دهد، اقدامات خود را از این کانال عملیاتی می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه ۶۷ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۷ درصدی در مجمع " لوتوس "

مجمع عمومی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " شتران " به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پالایش نفت تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ برگزار خواهد شد.

" غدام " از اواخر مهرماه سود می دهد

شرکت خوراک دام پارس زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود " غپینو" از هفته آینده

شرکت صنعتی پارس مینو زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: