کد خبر : ۲۴۷۷۱۳
وزیر نفت اعلام کرد؛
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
وزیر نفت گفت: وزارت نفت متعهد می‌شود از طریق هلدینگ پترول مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به این طرح کمک کند و با فعال شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی در این استان آغاز شود و ظرف دو تا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

پالایشگاه ایلام+بوسر نیوز

به گزارش بورس نیوز، جواد اوجی، وزیر نفت از سرمایه گذاری بیش از ۲ میلیارد دلاری در بخش پایین‌دست صنعت پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش در استان ایلام خبر داد و اظهار کرد: بخشی از سرمایه‌های مورد نیاز این برنامه ریزی از طریق وزارت نفت و شرکت‌های تابعه و بخشی از سوی صندوق بازنشستگی نفت و هلدینگ خلیج فارس تامین خواهد شد.وزیر نفت گفت: به این ترتیب در مجموع چهار میلیارد دلار طی چهار تا پنج سال آینده در طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت استان ایلام سرمایه‌گذاری خواهد شد که اشتغالزایی، درآمدزایی و خروج از محرومیت استان را به دنبال خواهد داشت.

اوجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی پلی‌پروپیلن در استان ایلام و در مجاورت پالایشگاه ایلام احداث خواهد شد، اظهار کرد: وزارت نفت متعهد می‌شود از طریق هلدینگ پترول مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به این طرح کمک کند و با فعال شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی در این استان آغاز شود و ظرف دو تا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه احداث این پارک به ۱۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد که بخشی از سوی وزارت نفت و بخشی از سوی بخش خصوصی و صندوق بازنشستگی نفت تامین می‌شود، افزود: ساخت پارک‌های زنجیره صنایع تکمیلی با ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خام‌فروشی و اشتغالزایی و به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت کمک می‌کند.

وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه لازم است به موازات طرح‌های توسعه‌ای، بحث مسئولیت اجتماعی نیز مورد توجه ویژه باشد، تصریح کرد: ۱۱۷ پروژه مسئولیت اجتماعی با ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در استان ایلام تعریف شده که در این میان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی جاده‌های حادثه‌خیز درنظر گرفته شده است.

اوجی گفت: همچنین سهم چهار درصدی استان از اجرای طرح‌های توسعه‌ای نیز محقق می‌شود و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی از اولویت‌های اصلی وزارت نفت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع " شتوکا " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: