کد خبر : ۲۴۷۹۰۸
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۷۳۹ دلار و ۱۴ سنت رسید.

قیمت طلا همراه با  با ۰.۳۰ درصد افزایش

به گزارش بورس نیوز، در حالی که با ادامه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا تردید‌های جدیدی در مورد ترمیم اقتصاد جهانی مطرح شده قیمت طلا امروز شاهد اندکی افزایش بود، اما تقویت دلار سبب شد تا رشد قیمت‌ها محدود باشد.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۷۳۹ دلار و ۱۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۷۳۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن در معاملات صبح امروز به بالاترین رقم ۱۸ ماه گذشته رسید و در برابر سایر ارز‌های معتبر جهانی در نزدیکی بالاترین رقم ۱۰ ماه گذشته باقی ماند.

در حالی که فدرال رزرو خود را برای انقباضی کردن سیاست پولی آماده کرده و دولت بایدن در مذاکرات مربوط به سقف بدهی با کنگره با بن بست مواجه شده است، بار دیگر تردید‌هایی در مورد ترمیم اقتصاد جهانی مطرح شده است. در عین حال قطعی گسترده برق در بخش‌هایی از چین بر آمار‌های عملکرد اقتصادی این کشور تاثیر گذاشته است.

مشکل شبکه برق چین در حالی رخ داده است که سرمایه گذاران از نزدیک در حال رصد تحولات مربوط به بحران بدهی شرکت اورگراند هستند و تغییرات اعمال شده در هفته‌های اخیر بر مقررات ناظر بر موسسات آموزشی و شرکت‌های فن آوری فعال در چین نیز موجی از نگرانی را در میان سرمایه گذاران برانگیخته است. برخی ناظران معتقدند دولت چین قصد دارد در زمانی که رشد اقتصادی این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد دست به انجام اصلاحات ساختاری در بخش‌های مختلف بزند.

آلن وانگ تحلیلگر موسسه سرمایه گذاری پریسیپال گلوباگ گفت: من فکر می‌کنم در یکی دو ماه آینده تولید ناخالص داخلی چین کاهش خواهد یافت... و این کشور در حوزه بازار کار با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

هرگونه نگرانی از وضعیت دومین اقتصاد بزرگ جهان می‌تواند موجب کاهش احساس ریسک پذیری و افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار‌های امنی همچون بازار طلا شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع " شتوکا " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: