کد خبر : ۲۴۷۹۸۱
ورود یبش از ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پول به صندوق‌ها؛
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
لازم به ذکر است که از هفته منتهی به ۲مهر تا ۹مهرماه، نقدینگی در حدود ۷ همت (۶ هزار و ۹۰۴ میلیارد تومان) به این صندوق‌ها اضافه شده است.

صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۹ مهرماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۲ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان رسید و متوسط ارزش ۹۰صندوق، در محدوده بالای ۴ همت قرار بگیرد.

صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های درآمد ثابت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

لازم به ذکر است که از هفته منتهی به ۲مهر تا ۹مهرماه، نقدینگی در حدود ۷ همت (۶ هزار و ۹۰۴ میلیارد تومان) به این صندوق‌ها اضافه شده است.

تنها دو صندوق قرمزپوش ماهانه بودند!

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «الماس کوروش» با ۲.۰۳درصد بهترین بازدهی را داشته و از انتهای جدول صندوق «اتحاد آرمان اقتصاد» با آنکه در قعر جدول بوده اما؛ عملکرد ۰.۰۸ درصدی مثبت را داشته است.

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۳.۷۷ درصد بازدهی مثبت و «اندوخته آمیتیس» با ۳.۳۸ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «توسعه سرمایه نیکی» با ۳.۹۹ درصد و «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به ترتیب با ۳.۱۲ درصد بازدهی منفی بودند.

منفی‌های فصلی و سالانه، به قعر چسبیده‌اند!

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «اندوخته آمیتیس» با ۸.۶۴ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را نیز ۲ صندوق «اتحاد آرمان اقتصاد» با بازدهی منفی ۶.۸۴ درصد منفی و صندوق «همای آگاه» نیز عملکرد منفی ۶.۸۱ درصدی را از خود نشان داده است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۲۸.۰۳ درصد و «سپر سرمایه بیدار» با ۲۵.۰۹ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به همان همیشگی‌ها بود یعنی صندوق‌های «خاتم ایساتیس پویا»، «اتحاد آرمان اقتصاد» و «همای آگاه» به ترتیب با ۲۵.۰۹ درصد و ۲۱.۸۲ درصد و ۲۱.۷۸ درصد بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کگاز " در آبان ماه سود نمی دهد

گروه صنایع شیشه و گاز از تغییر زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " بمیلا " در آبان ماه در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برگزار می‌شود.
گردهمایی

گردهمایی " ختراک " با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی " ثنام " از ماه آینده آغاز می شود

شرکت نام آوران مهندسی از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: