کد خبر : ۲۴۸۱۲۹
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
قیمت طلا در معاملات روز گذشته در بازار جهانی تحت تاثیر دلار قوی که به جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زد، کاهش یافت.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا در معاملات روز گذشته در بازار جهانی تحت تاثیر دلار که به جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زد، کاهش یافت.بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۵۸ دلار و ۴۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته تا مرز ۱۷۶۵ دلار و ۵۴ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۲۳ سپتامبر بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۵۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد رشد کرد و با بهبود از پایین‌ترین رکوردی که در ۲۹ سپتامبر به جای گذاشته بود، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا در روز جمعه هستند که انتظار می‌رود نشان دهد اقتصاد این کشور در سپتامبر ۴۶۰ هزار شغل جدید ایجاد کرده است.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI در این باره گفت: گزارش اشتغال روز جمعه برای بازار طلا اهمیت دارد، اما این فلز ارزشمند نسبت به هر گونه تغییری در نگرش کمیته بازار آزاد فدرال در خصوص آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در نوامبر بسیار حساس مانده است. اونس طلا هفته جاری بین ۱۷۴۰ تا ۱۷۷۵ دلار معامله می‌شود.

طلا معمولا پناهگاه دارایی در برابر تورم حاصل از تدابیر محرک مالی بانک مرکزی است، اما تعدیل این تدابیر و افزایش نرخ‌های بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۹۸۶.۵۴ تن رسید.

با این حال نگرانی‌ها نسبت به تاثیر اقتصادی بحران بدهی شرکت اورگرند چین، ریسک گریزی را افزایش داده و از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۹۷۱ دلار و ۲۲ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۱۹۰۸ دلار و ۸۰ سنت بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.