کد خبر : ۲۴۸۱۸۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عدم شفافیت باعث می‌شود تا اراده‌ای بر ورود سهام این باشگاه‎ها به بورس و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی وجود نداشته باشد.

سرخابی ها+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، علی رضایی،  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص رویکرد دولت جدید نسبت به خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اظهار کرد: سابقه نشان می‌‎دهد که دولت‌‎ها همواره عزمی برای انجام مقدمات واگذاری این دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار نداشته‌اند و حتی در دولت قبل با وجود وعده‌های چندین باره وزیر ورزش این مهم محقق نشد.نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم باید بدانند که منابع دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس از چه محلی تأمین می‌شود، افزود: متأسفانه به دلیل عدم شفافیت حساب‌های مالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مشخص نیست چه هزینه‌هایی و به چه دلایلی در این باشگاه‌های بزرگ و مردمی صورت می‌‎گیرد و حتی مدیران باشگاه‌ها نیز نسبت به عملکرد خود پاسخگوی مردم نیستند.

وی تأکید کرد: طی فصل‌های گذشته شاهد بودیم که چه ارقامی بابت آوردن مربیان و بازیکنان خارجی و از آن بدتر برای پرداخت جریمه‌‎های آنان پرداخت شد و همه این هزینه‌ها نیز از بیت المال است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: همین عدم شفافیت باعث می‌شود تا اراده‌ای بر ورود سهام این باشگاه‎ها به بورس و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی وجود نداشته باشد.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ورزشی بودن وزیر جدید ورزش و جوانان، اظهار امیدواری کرد که در این دولت نسبت به حاکم شدن شفافیت در دو باشگاه استقلال گام‌هایی برداشته شود. در غیر این صورت مجلس برای این مهم به ویژه در لایحه نظام جامع باشگاهداری الزام قانونی می‌آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: