کد خبر : ۲۴۸۳۱۹
از روز دوشنبه و در بازار سرمایه رقم می خورد؛
۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
از فردا، برای نخستین بار در بازار سرمایه کشور اوراق اجاره سهام هیبریدی یا ترکیبی از توثیق و رتبه‌بندی منتشر می‌شود.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مهدی خاکپور، مدیر تامین مالی شرکت تأمین سرمایه دماوند در خصوص جزئیات انتشار اوراق اجاره شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (بانی) اظهار کرد: اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر اولین اوراق اجاره سهام است که به شکل ترکیبی (هیبریدی) از توثیق سهام و رتبه بندی در بازار سرمایه کشور عرضه می‌شود.وی افزود: به دلیل اینکه بانی این اوراق در حال حاضر از شرکت‌های درج شده در بورس تهران نیست، با توجه به رتبه اعتباری A بانی (بر اساس رتبه اعتباری شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا)، ضرایب توثیق سهام به عنوان ضمانت اوراق طبق بند ۲-۶ مصوبۀ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ هیأت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار تعدیل شد.

وی توضیح داد: به عبارتی دیگر از طریق رتبه اعتباری A کسب شده توسط بانی با توجه به اینکه سهام بانی تاکنون جزء شرکت‌های درج شده در بورس تهران نیست، در خصوص توثیق سهام بابت ضمانت اوراق به بانی درصدی تخفیف داده شد و بانی سهام کمتری به عنوان ضمانت اوراق نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه توثیق کرد.

خاکپور اضافه کرد: در همین راستا روز دوشنبه مورخ ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰، برای نخستین بار در بازار سرمایه کشور اوراق اجاره سهام هیبریدی یا ترکیبی از توثیق و رتبه بندی منتشر می‌شود. قرارداد‌های ارکان و فرم‌های پذیره‌نویسی این اوراق برای اولین بار با هماهنگی واحد مدیریت نظارت بر بازار اولیه و واحد حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت مدیریت دارایی مرکزی، شرکت تأمین سرمایه دماوند و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تهیه و تنظیم شد.

مدیر تامین مالی شرکت تأمین سرمایه دماوند اظهار کرد: اولین اوراق اجاره سهام هیبری در بازار سرمایه کشور با اولین اوراق بدهی تأمین سرمایه دماوند هم راستا شد که در این اوراق بر اساس مشاوره عرضه، تعهدپذیره‌نویسی و بازارگردانی شرکت تامین سرمایۀ دماوند، ۷ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره مبتنی بر سهام به منظور تأمین مالی شرکت بین المللی توسعۀ صنایع و معادن غدیر در بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

وی در خصوص سایر جزئیات این اوراق گفت: دارایی مبنای انتشار این اوراق سهام شرکت فولاد آلیاژی ایران (سهامی عام) بوده، ضمانت اوراق توثیق پرتفویی از سهام شرکت‌های فولاد آلیاژی ایران و شرکت موتوژن با توجه به رتبۀ اعتباری A بانی در نظر گرفته شده است.

خاکپور گفت: نرخ اجاره بهای این اوراق ۱۸ درصد با مواعد پرداخت هر ۳ ماه یک بار از تاریخ انتشار بوده و دوره عمر اوراق ۴ سال است. این اوراق طی ۳ روز و به روش حراج عرضه خواهد شد. اوراق اجاره سهام یاد شده از طریق شرکت کارگزاری آرمون بورس به عنوان عامل فروش و توسط شرکت واسط مالی آبان سوم (با مسئولیت محدود) در بورس اوراق بهادار تهران منتشر خواهد شد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " حفاری " در هفته آینده

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت حفاری شمال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ برگزار می‌شود.
تطبیق اساساسنامه

تطبیق اساساسنامه "دعبید" در نیمه آبان ماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی دکتر عبیدی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶برگزار می‌شود.

" قشیر " هیات مدیره را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران " تاصیکو " در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از زمانبندی پرداخت سود خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: