کد خبر : ۲۴۸۳۲۴
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
استاندار مرکزی گفت: این قرارداد‌ها برای ساخت ماشین آلات معدنی بین شرکت هپکو اراک و معادن کشور منعقد شده که افتخاری بزرگ برای کشور، استان و این واحد صنعتی است.

هپکو+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در نشست برنامه کاری هپکو اراک، اظهار کرد: این قرارداد‌ها برای ساخت ماشین آلات معدنی بین شرکت هپکو اراک و معادن کشور منعقد شده که افتخاری بزرگ برای کشور، استان و این واحد صنعتی است.

وی ادامه داد: شرکت هپکو با تلاش دستگاه‌های اجرایی استان و کشور همانند سال ۶۷ خود را برای جهش تولید و تامین ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی در سطح گسترده‌ای آماده کرده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: این واحد صنعتی برای افزایش تولید و عقد قرارداد‌های بیشتر در سال آینده باید از اکنون خود را برای خرید قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز خود از سایر کشور‌های اروپایی و آسیایی آماده کند.

آقازاده با یادآوری عقب افتادگی هفت ماه حقوق کارکنان شرکت هپکو در مدت مشابه چهار سال پیش، افزود: اکنون با همکاری و تلاش سران قوا، مسئولان کشوری و استانی شرایط هپکو به ثبات رسیده و بسیاری معضلات حل شده است.

وی خاطرنشان کرد: هشت هزار کارگر با حقوق عقب افتاده سال ۹۶ در استان مرکزی وجود داشت که عمده این کارگران در واحد‌های صنعتی بزرگ استان فعالیت داشتند.

استاندار مرکزی بیان کرد: شمار این کارگران با تلاش و کوشش مسئولان و کارکنان این واحد‌های صنعتی امسال به حدود ۷۰۰ نفر رسیده است.

آقازاده، واحد صنعتی هپکو اراک را از جمله شرکت‌های فراملی کشور عنوان کرد و گفت: نام این شرکت در بیشتر نقاط جهان شناخته شده بوده و برخی از بدخواهان ملت ایران از مشکلات این واحدعلیه مردم کشور سوء استفاده می‌کردند.

وی تصریح کرد: با واگذاری ۶۰ درصد سهام هپکوی اراک به ارزش ۶ هزار میلیارد ریال به سازمان تامین اجتماعی و تسویه بدهی‌های آن، اکنون اینواحد صنعتی توانسته به مدار تولید برگردد و همانند گذشته خود را برای جهش تولید آماده کند.

سعید فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: هپکوی اراک از جمله نماد‌های صنعتی استان و شرکت‌های توانمند در عرصه‌های مختلف ساخت ماشین‌آلات راهسازی و معدنی کشور است که در چند سال گذشته در سایه برخی غفلت‌ها به یکی از معضلات کشور تبدیل شده بود.

وی افزود: بحران مالکیت و بدهی ۱۲ هزار میلیاردی شرکت هپکو از مهمترین مشکلات این شرکت بود که با پیگیری استاندار مرکزی و همکاری مسئولان و دستگاه‌های ملی و استانی اکنون برطرف شده‌ است.

فرخی ادامه داد: رفع مشکل بدهی شرکت هپکو از جمله مشکلاتی بود که با رفع آن بند از پای این واحد تولیدی باز شده و این حوزه به سمت شکوفایی تولید پیش می‌رود.

علی‌محمد رفیعی، مدیرعامل شرکت هپکو اراک نیز در این نشست بیان کرد: این واحد تولیدی با مدیریت هزینه‌ها و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان از اردیبهشت ماه امسال، اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.

وی افزود: انعقاد ۱۰۰ قرارداد کاری درسال جاری با معادن نشان از حرکت رو به جلو است و امید می‌رود که این قرارداد‌ها سال آینده افزایش یابد.

رفیعی ادامه داد: نخستین محموله بیل هیدرولیکی هفته آینده وارد شرکت هپکو شده و محموله بعدی نیز ۲ تا سه روز بعد از آن وارد شرکت می‌شود.

مدیرعامل شرکت هپکو اراک گفت: ظرفیت ساخت سه هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع ماشن آلات راهسازی و معدنی در شرکت هپکو وجود دارد که با فعال‌سازی آن کشور از واردات این تجهیزات بی‌نیاز می‌شود.

وی ادامه داد: با رفع مشکلات شرکت هپکو اراک اکنون از آزاد سازی واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی به ضابطه‌مندی در واردات رسیده‌ایم و امیدمی‌رود که با رفع کامل مشکلات و فعال سازی ظرفیت این شرکت، کشور از واردات این ماشین آلات بی‌نیاز شود.

رفیعی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی ۴۰ درصد ساخت این ماشین‌آلات مذکور در این واحد صنعتی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت هپکو اراک قیمت هر دستگاه دام تراک را ۴۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: ساخت این ماشین‌آلات ارزش افزوده بالایی برای کشور و استان مرکزی به همراه دارد.

رفیعی گفت: برنامه‌ریزی برای تولید سال آینده از ماه آینده در شرکت هپکو آغاز شده است و امیدمی‌رود که با دریافت تسهیلات از بانک‌ها و صادرکنندگان مواد پتروشیمی زمینه افزایش تولید ماشین آلات معدنی و ساختمانی در این واحد صنعتی فراهم شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.