کد خبر : ۲۴۸۳۳۵
در روز جاری رقم خورد؛
۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
فرابورس ایران امروزشاهد برتری گروه فرآورده‌های نفتی با معاملات پرحجم این صنعت در میان سایر صنایع بازار بود. به این ترتیب که این صنعت طی روز جاری شاهد داد و ستد بیش از ۱۹ میلیون برگه سهام شرکت‌های حاضر در گروه خود به ارزش بالغ بر ۱۷۸ میلیارد تومان بود.

شرکت فرابورس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، طی روز جاری، فرابورس ایران شاهد عقب نشینی ۱۹۷ واحدی معادل ۰.۹۴ درصدی شاخص آیفکس بود تا این متغیر در پایان بازار سطح ۲۰ هزار و ۷۸۲ را لمس کند.همچنین شاخص بازار اول فرابورس نیز امروز ۱.۸ درصد و شاخص بازار دوم ۰.۶۲ درصد منفی بودند.

نگاهی به معاملات امروز بازار‌های فرابورس نشان می‌دهد درمجموع بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون برگه انواع اوراق مالی دست به دست شده که ارزش این مبادلات رقمی بالغ بر ۱۸ هزارمیلیارد تومان بوده است. این معاملات در ۶۶۴ هزار نوبت ثبت شده‌است.

ارزش معاملات به تفکیک بازار‌ها نیز نشان می‌دهد امروز بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفته‌است.

همچنین معامله‌گران فرابورس طی روز جاری شاهد جابه‌جایی بیش از ۱۷۳ میلیون برگه اوراق‌مالی اسلامی بودند که ارزش این معاملات فراتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان بود.

نماد‌های پرتراکنش امروز نیز توسن، فجهان، مدیریت، دی، فرابورس، وهامون و کرمان بودند.

گفتنی است آیفکس در حالی امروز با عقب نشینی کمتر از یک درصدی مواجه شد که نماد‌های آریا، بپاس، فجهان، فرابورس و صبا بیشترین اثر منفی را در این کاهش داشتند. این در حالی بود که نماد‌های شراز، شاوان، شپاس، زاگرس و سمگا با بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس، از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.

سرمایه‌گذاران بازار‌های فرابورس در پایان معاملات امروز برای خرید واحد‌های صندوق اعتماد، اوراق اراد ۵۰ و واحد‌های صندوق‌های آسامید، سپیدما در صف‌های خرید باقی ماندند و برترین تقاضا‌ها را برای این نماد‌ها ثبت کردند.

در ادامه بررسی «ترین‌های فرابورس» هم شاهد معاملات پرحجم اوراق تامین مالی هستیم تا این ابزارمالی فرابورس با معاملاتی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در صدر قرار بگیرد، پس از آن صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله هستند که نزدیک به ۱۹۰ میلیارد تومان ارزش معاملات داشتند و صنعت فرآورده‌های نفتی با معاملاتی به ارزش حدود ۱۸۰ میلیارد تومان رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کگاز " در آبان ماه سود نمی دهد

گروه صنایع شیشه و گاز از تغییر زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " بمیلا " در آبان ماه در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برگزار می‌شود.
گردهمایی

گردهمایی " ختراک " با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی " ثنام " از ماه آینده آغاز می شود

شرکت نام آوران مهندسی از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: