کد خبر : ۲۴۸۴۰۸
پیش گشایش؛
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاخص کل کمی مثبت بود. اگرچه شرایط روز گذشته بهتر از دو روز گذشته بود، اما این وضعیت چندان رضایت بخش نشد و حتی شاخص هم وزن منفی شد.

شاخص اندکی مثبت شد، ولی هنوز روند عمومی بازار بهبود قطعی نیافته و واقعیت آن است که بازار هنوز درگیر سیکل اصلاح کوتاه مدت است. به عبارت دیگر بعد از برگشت بازار به روند صعودی از محدوده زمانی اوایل خرداد تا اوایل شهریور به سطح هدف تقریبی ۱/۵۸۶ میلیون واحدی، درگیر سیکل اصلاح (عینی و زمانی) کوتاه مدت بوده و اگرچه هر از گاهی برای بهبود تلاش می‌کند، اما خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

ادامه مسیر کاهشی قیمت دلار

دلار در روز گذشته در بازار آزاد با با ادامه مسیر نزولی خود به ۲۷ هزار و ۳۶۰ تومان رسید. دامنه نوسان قیمت دلار در طول معاملات روز گذشته محدود بود، زیرا امید‌ها به شروع زود هنگام دور جدید مذاکرات و آغاز به کار رئیس جدید بانک مرکزی قیمت دلار را کاهشی کرد.

حضور عباس عراقچی در راس تیم مذاکره کننده، با اقبال بازار ارز مواجه شده و حجم فروش، بیشتر با این خبر رشد کرد. سکه نیز هم جهت با کاهش قیمت دلار، روند نزولی را در پیش گرفت و در سطح ۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شد.

نفت در بالاترین سطح قیمتی خود

نفت برنت در معاملات روز گذشته با افزایش ۱.۶۲ درصدی به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته یعنی ۸۳.۸۸ دلار در بشکه افزایش یافت.

قیمت نفت خام در حالی افزایش یافت که بحران انرژی گریبانگیر اقتصاد‌های بزرگ جهانی شده و هیچ نشانه‌ای از کاهش آن دیده نمی‌شود. با این حال، حفاران آمریکایی از این افزایش سود می‌برند و هفته گذشته پنج دکل نفتی جدید به مجموع دکل‌های ایالات متحده افزوده شد که پنجمین افزایش هفتگی متوالی به حساب می‌آید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.