کد خبر : ۲۴۸۴۰۸
پیش گشایش؛
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاخص کل کمی مثبت بود. اگرچه شرایط روز گذشته بهتر از دو روز گذشته بود، اما این وضعیت چندان رضایت بخش نشد و حتی شاخص هم وزن منفی شد.

شاخص اندکی مثبت شد، ولی هنوز روند عمومی بازار بهبود قطعی نیافته و واقعیت آن است که بازار هنوز درگیر سیکل اصلاح کوتاه مدت است. به عبارت دیگر بعد از برگشت بازار به روند صعودی از محدوده زمانی اوایل خرداد تا اوایل شهریور به سطح هدف تقریبی ۱/۵۸۶ میلیون واحدی، درگیر سیکل اصلاح (عینی و زمانی) کوتاه مدت بوده و اگرچه هر از گاهی برای بهبود تلاش می‌کند، اما خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

ادامه مسیر کاهشی قیمت دلار

دلار در روز گذشته در بازار آزاد با با ادامه مسیر نزولی خود به ۲۷ هزار و ۳۶۰ تومان رسید. دامنه نوسان قیمت دلار در طول معاملات روز گذشته محدود بود، زیرا امید‌ها به شروع زود هنگام دور جدید مذاکرات و آغاز به کار رئیس جدید بانک مرکزی قیمت دلار را کاهشی کرد.

حضور عباس عراقچی در راس تیم مذاکره کننده، با اقبال بازار ارز مواجه شده و حجم فروش، بیشتر با این خبر رشد کرد. سکه نیز هم جهت با کاهش قیمت دلار، روند نزولی را در پیش گرفت و در سطح ۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شد.

نفت در بالاترین سطح قیمتی خود

نفت برنت در معاملات روز گذشته با افزایش ۱.۶۲ درصدی به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته یعنی ۸۳.۸۸ دلار در بشکه افزایش یافت.

قیمت نفت خام در حالی افزایش یافت که بحران انرژی گریبانگیر اقتصاد‌های بزرگ جهانی شده و هیچ نشانه‌ای از کاهش آن دیده نمی‌شود. با این حال، حفاران آمریکایی از این افزایش سود می‌برند و هفته گذشته پنج دکل نفتی جدید به مجموع دکل‌های ایالات متحده افزوده شد که پنجمین افزایش هفتگی متوالی به حساب می‌آید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.