کد خبر : ۲۴۸۵۰۳
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۱ درصد کاهش به ۸۳ دلار و ۳۳ سنت رسید.

کاهش قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در حالی که این نگرانی وجود دارد که افزایش قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی در چین، هند و اروپا موجب افزایش نرخ تورم و کند شدن رشد اقتصادی شده و تقاضا برای نفت را کاهش خواهد داد، قیمت نفت امروز شاهد اندکی کاهش بود.تقویت دلار که ارزش آن به نزدیکی بالاترین رقم‌های یک سال اخیر رسیده نیز در افت قیمت نفت موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۱ درصد کاهش به ۸۳ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۴ درصد افت به ۸۰ دلار و ۵۳ سنت رسید.

صندوق بین المللی پول دیروز اعلام کرد پیش بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا و دیگر اقتصاد‌های بزرگ را به دلیل نگرانی از اختلال در زنجیره عرضه و فشار‌های تورمی کاهش داده است.

تحلیلگران بانک کامنولث با اشاره به نگرانی‌های صندوق بین المللی پول نوشتند شتاب رشد اقتصاد جهانی کند شده و احساس عدم قطعیت افزایش یافته است.

اما ناظران بازار نفت همچنان در پی پاسخ به این سوال هستند که آیا افزایش قیمت گاز و زغال سنگ منجر به افزایش تقاضا برای فرآورده‌های نفتی از سوی نیروگاه‌های برق خواهد شد یا نه.

تحلیلگران موسسه‌ای ان زد در یادداشتی نوشتند: این احتمال تقویت شده است که رشد قیمت گاز و زغال سنگ احتمالا موجب افزایش تقاضا برای سوخت‌های جایگزینی مانند گازوئیل و نفت کوره خواهد شد.

بازار نفت همچنین منتظر انتشار آمار‌های میزان ذخایر نفت خام آمریکاست که به دلیل تعطیلی روز دوشنبه در آمریکا یک روز به تاخیر افتاده است.

تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۱۰۰ هزار بشکه افزایش یافته باشد که در صورت تحقق سومین هفته افزایش متوالی ذخایر نفت این کشور خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: