کد خبر : ۲۴۸۵۸۶
تمام صندوق‌ها در هفته گذشته، رخت قرمز پوشیدند!
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
با نگاهی به عملکرد هفتگی صندوق‌ها می‌توان دریافت که تمامی صندوق‌های سهامی عملکردی قرمزپوش را داشتند و هفته‌ای به رنگ خون را تجربه کردند.

صندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسید

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۲۳ مهر ۱۴۰۰، برابر با ۴۸ هزار و ۵۵ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق‌ها در مجموع ۲ هزار و ۹۳۱ میلیارد تومان نقدینگی را از دست داد.

با نگاهی به عملکرد هفتگی صندوق‌ها می‌توان دریافت که تمامی صندوق‌های سهامی عملکردی قرمزپوش را داشتند و هفته‌ای به رنگ خون را تجربه کردند.

صندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسیدصندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسیدصندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسیدصندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسیدصندوق‌های سهامی سبزپوش در ماه را بشناسید

هنگامی که صندوقی سبزپوش وجود ندارد باید صندوق‌ها را در بدترین‌ها، لیست کرد و عنوان بهترین صندوق قرمزپوش را به «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۱.۱۳ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «ثروت داریوش» با ۱.۳۱ درصد بازدهی منفی را در رده دوم گرفت.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۸.۸۱ درصد منفی و «پالایشی یکم» با ۸.۲۳ درصد منفی و البته صندوق «ارزش آفرین بیدار» با ۷.۴۲ درصد مثبت قرار داشت.

۵ صندوق در طول ماه، سبزپوش بودند

سرخ‌پوش‌های صندوق‌های سهامی در طول ماه، نشان از آن داشتند که خروج نقدینگی از آن‌ها نیز چندان بی‌دلیل نبوده و بیش از ۷۰ صندوق عملکردی مفنی را داشته است؛ صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۱۴.۵۸ درصد و صندوق «زمرد آگاه» با ۴.۴۹ درصد، صندوق «مشترک سینا» با ۴.۱ درصد؛ صندوق «مشترک پیشتاز» با ۲.۶۲ واحد و «پالایشی یکم» با ۲.۳۱ سبزپوش‌های ماهانه بودند و در انتهای این لیست، نام صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۱۴.۲۶ درصدی منفی مشاهده می‌شود.

در سه ماهه، رتبه اول و دوم دست به دست شد

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «پالایشی یکم»  نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۱۵.۵۳ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به  ۲۳ مهرماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «مشترک آسمان یکم» به ترتیب با ۲۹.۶۱ و ۲۱.۸۶ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۴۲.۸۱ و ۳۴.۸۴ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی

افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی "واحیا" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷برگزار شد.
مجمع

مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار می‌شود.

"جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پلی پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.