کد خبر : ۲۴۸۶۱۰
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر پیش بینی ها از کمبود عرضه در چند ماه آینده، به رکورد بالای جدیدی جهش یافت و از مرز ۸۵ دلار عبور کرد.

قیمت نفت+بورس نیوزقیمت نفت+بورس نیوزرکورد جدید قیمت نفت/ نفت از ۸۵ دلار گذشت

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت با ۸۶ سنت معادل یک درصد افزایش، در ۸۴ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه بسته شد. قیمت ماه آتی به ۸۵ دلار و ۱۰ سنت رسید که بالاترین قیمت از اکتبر سال ۲۰۱۸ بود و رشد هفتگی سه درصد را نشان داد که ششمین رشد هفتگی متوالی بود.بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹۷ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش، به ۸۲ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید و ۳.۵ درصد رشد هفتگی به ثبت رساند که هشتمین رشد هفتگی متوالی بود.

بازار‌های سهام قوی در هر دو سوی آتلانتیک که اغلب بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارند هم از روند صعودی قیمت‌ها پشتیبانی کردند.

تحلیلگران به کاهش چشمگیر ذخایر نفت سازمان توسعه و همکاری اقتصادی که به پایین‌ترین حد از سال ۲۰۱۵ افت کرده ست، اشاره کردند. تقاضا با احیای اقتصاد‌ها از پاندمی کووید ۱۹ اوج گرفته و سوئیچ صنعت از گاز و زغال سنگ گران قیمت به نفت کوره و دیزل برای تولید نیرو هم تقویت بیشتر تقاضا را به دنبال داشته است.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: این حقیقت که بازار‌های آسیایی به جای این که منتظر کاهش قیمت‌ها باشند، راضی هستند قیمت‌ها بالاتر را دنبال کنند، سیگنال قوی از قوی ماندن تقاضا برای انرژی است.

آژانس بین المللی انرژی روز پنج شنبه پیش بینی کرد کمبود انرژی تقاضا برای نفت را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد. این امر به کمبود عرضه به میزان ۷۰۰ هزار بشکه در روز تا پایان امسال منتهی می‌شود مگر این که اوپک پلاس همان طور که برنامه ریزی کرده است، در ژانویه تولیدش را افزایش دهد.

سرمایه گذاران رشد بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته را نادیده گرفتند، زیرا تولید پالایشگاهی کاهش داشت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد ذخایر نفت در هفته منتهی به هشتم اکتبر، به میزان ۶.۱ میلیون بشکه افزایش یافت و به ۴۲۷ میلیون بشکه رسید در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز رشد ذخایر به میزان ۷۰۲ هزار بشکه را پیش بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی آمریکا هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی افزایش یافت. شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز طبیعی در هفته منتهی به ۱۵ اکتبر، با ۱۰ حلقه افزایش، به ۵۴۳ حلقه رسید که بالاترین میزان از آوریل سال ۲۰۲۰ بود. شمار دکل‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶۱ حلقه معادل ۹۳ درصد افزایش داشته است. دکل‌های حفاری نفت آمریکا در این مدت با ۱۲ حلقه افزایش، به ۴۴۵ حلقه رسید در حالی که دکل‌های گاز با یک حلقه کاهش، ۹۸ حلقه بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی

افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی "واحیا" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷برگزار شد.
مجمع

مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار می‌شود.

"جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پلی پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.