کد خبر : ۲۴۸۷۲۴
پذیره نویسی تامین سرمایه خلیج فارس در یک ماه آینده عملیاتی می‌شود؛
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته خواهد بود و تمام کسانی که در تاریخ مجمع عمومی فوق العاده سهامدار شرکت هستند مشمول افزایش سرمایه می‌شوند.

افزایش سرمایه

جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در گفت و گو با بورس نیوز درخصوص سود قابل تخصیص در مجمع عمومی اظهار کرد: خوشحال هستیم که به اطلاع بازارسرمایه و سهامداران برسانیم که در مجمع این شرکت سود قابل تخصیص شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به سال گذشته حدود ۲.۵ برابر شده و مجمع نیز از این مسئله استقبال کرد و بخشی از این سود نیز تقسیم شد که این سود در مقایسه با سال گذشته و احتساب افزایش سرمایه، ۲.۵ برابر شده است.وی افزود: همچنین، مابقی سود که تقسیم نشد از طریق مجمع عمومی ظرف دو، سه ماه آینده به افزایش سرمایه اختصاص پیدا خواهد کرد و سهام سهامداران به صورت سهام جایزه افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره محل افزایش سرمایه بیان کرد: افزایش سرمایه از محل سود انباشته خواهد بود و تمام کسانی که در تاریخ مجمع عمومی فوق العاده سهامدار شرکت هستند مشمول افزایش سرمایه می‌شوند.

ربیعی ادامه داد: افزایش سرمایه توسط مجمع دقیقا اعلام می‌شود، اما پیش بینی من این است که سرمایه ثبتی شرکت از حدود ۲۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان فعلی به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند که از لحاظ سرمایه ثبتی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اولین شرکت بازار سرمایه ایران خواهد بود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درخصوص پذیره نویسی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس گفت: یکی از اقدامات بسیار موثر و مفیدی که امسال انجام شد گرفتن مجوز تاسیس شرکت تامین سرمایه در گروه خلیج فارس بود که نخستین بار از سوی بازار سرمایه این مجوز به یک گروه صنعتی داده شد. همکاران ما همه اقدامات اداری و فرآیند‌های لازم را برای شروع پذیره نویسی شرکت در فرابورس انجام دادند و فکر می‌کنم ظرف یک ماه آینده ۴۰ درصد سهام این شرکت از طریق پذیره نویسی عمومی در فرابورس به عموم عرضه شود و مطمئنا مورد استقبال اهالی بازار سرمایه قرار می‌گیرد.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
شما که همیشه از عدالت دفاع می کنید و از ساختارهای ناسالم در بازار سرمایه انتقاد می کنید لطفا در خصوص این حق کشی آشکار مدیران فارس در حق سهامداران خرد سه شرکت پتروشیمی دهدشت، کازرو و ممسنی نیز اطلاع رسانی کنید.
فارس با یک افزایش سرمایه محفلی که اجازه شرکت زیرمجموعه ها را در آن نداده، به همراه وبصادر با پرداخت نیم همت (حدود یک درصد ارزش واقعی) ۴۵ درصد سهام گچساران را تصاحب کرده اند. از آن طرف سازمان ۶ ماه هست که با بستن نماد این سه شرکت عملا مالباخته را جریمه کرده و دست تجاوزگر (فارس و پترول) را باز گذاشته است.
سهامداران خرد این سه شرکت بعد از بیش از یک دهه سهامداری حالا با وضعیتی مواجهند که بیش از نیمی از تنها دارایی ارزشمندشان با قلدری به سرقت رفته، آن هم در حالی که کمتر از یک سال به راه اندازی این طرح مهم ملی باقی مانده است.
آیا اگر این رویه ها باب شود دیگر کسی میل به سرمایه گذاری در طرحهای ملی این مملکت خواهد داشت؟ آیا زین پس در بازار سرمایه، سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟
رسانه های آزاد کجایند؟ چرا هیچ صدایی از آنها در نمی آید؟
رسوا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
عجب سودی این ابر هلدینگ تقسیم کرد بنازم به صبا.یا تاصیکو یا....حداقل زودتر بدید بزارید ۲۰ کیلو برنج بخریم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.