کد خبر : ۲۴۸۷۷۷
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
اوپک و متحدانش موفق نشدند طبق اهداف تعیین شده نفت کافی تولید کنند و کمبود عرضه را همزمان با احیای جهان از پاندمی ویروس کرونا تشدید کردند.

تولید نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بلومبرگ به نقل از نمایندگان اوپک پلاس نوشت: این گروه تولیدش را ۱۵ درصد بیش از میزانی که برای سپتامبر برنامه ریزی کرده بود، کاهش داد در حالی که این میزان در اوت ۱۶ درصد و در ژوییه ۹ درصد بود.این وضعیت منعکس کننده ناتوانی بعضی از اعضای این گروه شامل آنگولا، نیجریه و جمهوری آذربایجان برای افزایش تولید به سطح توافق شده به دلیل عدم سرمایه گذاری، اکتشاف و مسائل دیگر است. از نظر تئوری، اوپک پلاس می‌توانست طبق توافق محدودیت عرضه ۷۴۷ هزار بشکه در روز بیشتر نفت در سپتامبر تولید کند.

اوپک و متحدانش شامل روسیه از سوی مصرف کنندگان بزرگ برای تسریع روند افزایش تولید تحت فشار قرار گرفته اند. این درخواست‌ها با فراگیر شدن بحران انرژی در اروپا که قیمت‌های برق را به رکورد بالایی رسانده، قویتر شده است. جن ساکی، دبیرمطبوعاتی کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد آمریکا همچنان به فشار بر اعضای اوپک در خصوص مسئله عرضه نفت ادامه می‌دهد. دولت آمریکا همچنین به لجستیک تامین انرژی و گران فروشی احتمالی می‌پردازد.

همزمان با روی آوردن بعضی از تولیدکنندگان برق به مصرف نفت که تقاضا در بازار را تقویت کرده، بهای نفت برنت به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۴ صعود کرده است. تقاضای آمریکا برای نفت آمریکا هم افزایش پیدا کرده، زیرا بحران انرژی قیمت سایر گرید‌هایی که بر اساس قیمت نفت برنت قیمت گذاری می‌شوند را تقویت کرده است.

جدیدترین درخواست برای افزایش تولید نفت از سوی فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن مطرح شد که روز دوشنبه در واکنش به افزایش قیمتها، تولیدکنندگان را به بالاتر بردن تولید فراخواند. وی گفت: دولتش روند قیمت‌ها در بازار را به منظور ارزیابی تاثیر آن بر صنایع داخلی زیر نظر دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگر قیمت‌ها تغییر نکند، نشست بعدی اوپک پلاس در چهارم نوامبر ممکن است با تشدید فشار سیاسی از سوی کشور‌های مصرف کننده برگزار شود. این نشست همچنین با کنفرانس اقلیمی COP ۲۶ در گلاسکو همزمان می‌شود. با وعده‌های بیشتری که انتظار می‌رود سران دولت‌ها و شرکت‌های جهان برای اجتناب از فاجعه اقلیمی اعلام کنند، توجه بیشتری به نشست اوپک پلاس وجود خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: