کد خبر : ۲۴۸۹۵۷
بیمه کوثر با رشد ۹درصدی سود انباشته مواجه شد؛
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
موجودی نقد بیمه کوثر به ۱،۰۳۳ میلیارد ریال رسیده، میزان سرمایه این شرکت بدون تغییر باقی‌مانده و سود انباشته نیز با رشد ۹ درصدی به ۱۲،۴۶۲ میلیارد ریال رسید.

بیمه کوثر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت بیمه کوثر در گزارش صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به شهریورماه سال ۱۴۰۰ (حسابرسی نشده)، مجموع درآمد حق بیمه ناخالص طی این دوره ۶ ماهه را مبلغی بالغ‌بر ۱۶،۲۱۴ میلیارد ریال اعلام کرده که با توجه درآمد سال گذشته با افزایش ۴۲ درصدی مواجه بوده، "کوثر" حق بیمه خالص شناسایی‌شده طی این دوره را ۱۳،۷۱۱ میلیارد ریال به ثبت رسانده که رشد ۳۶ درصدی را از خود بر جای گذاشته است.

روند سود (زیان) خالص کوثر+بورس نیوز

درآمد‌های بیمه‌ای کوثر از ابتدای سال مالی تا انتهای شهریورماه بالغ‌بر ۱۷،۳۹۲ میلیارد ریال به ثبت رسیده که کاهش ۹ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته به همراه داشت، همچنین سود خالصی که از خود بر جای گذاشته با توجه به اُفت ۶۱ درصدی در مقایسه با سال گذشته به مبلغ ۴،۱۰۸ میلیارد ریال دست‌یافته است.

صورت‌وضعیت مالی بیمه کوثر

بر اساس گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت بیمه کوثر طی دوره میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به شهریورماه سال جاری با افزایش دارایی ۲۲ درصدی نسبت به پایان سال گذشته مواجه بوده و توانسته ارزش دارایی خود را به ۸۶،۶۱۴ میلیارد ریال برساند، دراین‌بین عمده‌ترین دارایی این شرکت بیمه‌ای در اختیار بخش «سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی» با ۳۰،۹۴۵ میلیارد ریال بوده که رشد ۱۱ درصدی را به همراه داشت.


بیشتر بخوانید: پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره "کوثر" به مجمع


موجودی نقد این شرکت کاهش ۳۱ درصدی را در مقایسه با پایان سال مالی گذشته به دنبال داشته که اکنون موجودی نقد این شرکت به ۱،۰۳۳ میلیارد ریال رسیده، میزان سرمایه این شرکت بدون تغییر باقی‌مانده و سود انباشته نیز با رشد ۹ درصدی به ۱۲،۴۶۲ میلیارد ریال رسید.

مجموع حق بیمه صادرشده توسط بیمه کوثر ۲۶،۹۳۵ میلیارد ریال اعلام‌شده که عمده‌ترین حق بیمه صادرشده مربوط به رشته بیمه «ثالث- اجباری» با ۷،۱۶۸ میلیارد ریال بوده و رشته بیمه «درمان» نیز پس‌ازآن قرار دارد.

اهداف و راهبرد‌های آتی مدیریت در خصوص سرمایه‌گذاری‌های شرکت

با توجه به عملکرد شرکت‌های بیمه بخش عملیات بیمه‌گری به بخش تأمین منابع سرمایه‌گذاری تبدیل‌شده تا اینکه خود بتواند سود عملیاتی را برای شرکت بیمه ایجاد کند و به‌تبع آن بخش سرمایه‌گذاری شرکت در ایجاد سود‌آوری شرکت اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد.

شرکت با استفاده از منابع مربوط به حقوق صاحبان سهام، ذخایر ریاضی و سایر ذخایر فنی سهم نگهداری ابتدای دوره خود و با رعایت مفاد آئیـن‌نامه شماره ۹۷ مصوب شورای عالی بیمه، اقدام به برآورد سرمایه‌گذاری‌های خود در برنامه سال آتی نموده و در پیش‌بینی‌های خود به این موارد توجه ویژه‌ای داشته است:

  • کسب بازدهی مناسب در حوزه سرمایه‌گذاری گسترش فعالیت سرمایه‌گذاری
  • انتخاب ترکیب بهینه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بانکی، بورسی و غیر بورسی.

برنامه‌های بااهمیت شرکت

ایجاد پرتفوی متوازن ازنقطه‌نظر کیفی و کمی ایجاد بستر‌های لازم برای توانمندسازی و کیفی سازی شبکه فروش استمرار کسب سطح ۱ توانگری مالی در صنعت بیمه و بهبود فرایند‌های توسعه و نگهداشت منابع انسانی پیگیری وصول مطالبات شرکت و فروش نقدی بیمه‌نامه‌ها در حد امکان در اولویت برنامه‌های شرکت قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.