کد خبر : ۲۴۹۰۵۵
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی کشور گفت:
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی کشور گفت: طی یک برنامه ۶ ساله میزان تولیدات پتروشیمی ایران از ۸۳ میلیون تن فعلی در هر سال به ۱۶۷ میلیون تن می رسد.

تولیدات پتروشیمی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی کشور در آیین گشایش نمایشگاه و همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر آیفیکس ۲۰۲۱ در جزیره کیش اظهار کرد: این برنامه تا سال ۱۴۰۶ تدوین شده و با توجه به طرح‌های در حال احداث تحقق آن قطعی است.وی افزود: در صورت تحقق این برنامه میزان سرمایه گذاری بخش پتروشیمی کشور از ۷۹ میلیارد دلار فعلی در پایان برنامه به ۱۴۰ میلیارد دلار می‌رسد.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی کشور ادامه داد: میزان درآمد‌های سالیانه کشور نیز از ۱۴ میلیارد دلار در هر سال به ۵۳ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا ۶ زنجیره توسعه صنایع پتروشیمی کشور شامل متانول، پروپلین، بنزن، بوتیلن، اوره و اتیلن شناسایی و برای آن‌ها در مرحله اول ۳۳ فرصت سرمایه‌گذاری تدوین شده است.

وی بیان کرد: برای این طرح‌ها سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می‌شود که پس از بهره برادی ۳.۵ میلیون تن به ظرفیت کشور اضافه می‌شود.‌

محمدی گفت: انتظار می‌رود سرمایه گذاران بتوانند از این فرصت‌ها در راستای تحقق اهداف این شرکت و نقش‌آفرینی آن در توسعه صادرات کشور استفاده کنند.

نمایشگاه و همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی موسوم به آیفیکس ۲۰۲۱ در نمایشگاه بین المللی کیش با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.