کد خبر : ۲۴۹۰۹۶
عشقی نژاد در گفت‌وگو با بورس نیوز خبر داد:
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
صنعت پتروشیمی طرح های توسعه ای متعددی در دست انجام دارد که ۶۰ درصد این پروژه ها در هلدینگ خلیج فارس و زیرمجموعه های آن، اجرا می شوند.

به گزارش بورس نیوز، امروز  ۱۴۰۰/۸/۸ پذیره نویسی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس با نماد "تفارس" انجام خواهد شد.

جواد عشقی نژاد نماینده هیئت موسس شرکت تامین سرمایه خلیج فارس در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: شرکت تامین سرمایه خلیج فارس با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان روز شنبه در بازار فرابورس پذیره‌نویسی عام خواهد شد. در روز پذیره نویسی ۴۰ درصد از سهم شرکت به عموم عرضه خواهد شد ‌ و ۶۰‌ درصد دیگر سرمایه توسط سهامداران اصلی شرکت که اتفاقا‌ از یک‌ صنف هستند، تامین می گردد. ۴۵ درصد از سهام این شرکت متعلق به هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ۱۵ درصد دیگر هم متعلق به شرکت مدبران اقتصاد است که می توان گفت عملاً ۶۰ درصد از سهام این شرکت تامین سرمایه متعلق به صنعت پتروشیمی است. همانطور که در امیدنامه شرکت آمده امیدواریم سود معقولی در یک دوره پنج سالم برای سرمایه‌گذاران به ارمغان داشته باشد.

وی در رابطه با وجه تمایز های تامین سرمایه خلیج‌فارس با سایر شرکت‌های تأمین سرمایه فعال در بازار سرمایه اظهار کرد: برای نخستین‌بار بوده که مجوز تاسیس شرکت تامین سرمایه به سهامداران صنعتی داده شده و در سالهای گذشته مجوز راه‌اندازی شرکت‌های تامین سرمایه عمدتاً به نهادهای مالی داده شده بود. نکته حائز اهمیت اینجاست که صنعت پتروشیمی طرح های توسعه ای متعددی در دست انجام دارد که ۶۰ درصد این پروژه ها در هلدینگ خلیج فارس و زیرمجموعه های آن، اجرا می شوند. توسعه صنعت پتروشیمی نیاز به منابع مالی دارد و می توان از بازار بزرگ سرمایه برای تامین مالی این صنعت و تسریع در روند اجرای طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی کمک گرفت. البته این شرکت تامین سرمایه، یک تامین سرمایه تخصصی و منحصراً در اختیار صنعت پتروشیمی نیست و به سایر بخش‌ها و حوزه‌های صنعتی هم چه در بخش ارزش گذاری و چه در بخش تامین سرمایه، خدمت رسانی خواهد کرد.

عشقی نژاد اضافه کرد: از سال گذشته بازار سرمایه شروعی جدید در فعالیت‌های خود و صدور مجوز نهادهای مالی داشته و تمرکز بر این مهم متناسب با نیاز بازار و اصول و استانداردهای بازار سرمایه، می تواند نتایج مثبت برای این بازار به همراه داشته باشد. اقتصاد کشور ما پوست انداخته و اتفاقات جدیدی در آن رخ داده و در بخش بازار سرمایه، شرکت های تامین سرمایه یکی از نقش آفرینان اصلی هستند. در همین راستا شرکت تامین سرمایه خلیج فارس با دورنمای صنعتی و تمرکز بر جذب سرمایه های خرد و تامین سرمایه مبتنی بر استانداردهای جدید و فارغ از فرآیندهای فرسایشی آماده ورود به بازار سرمایه و خدمت رسانی به فعالان و سرمایه گذاران این بازار است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "مدیریت" با موضوع انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري و خدمات مديريت صندوق بازنشستگي کشوري در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "نوری" در زمستان

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی نوری در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سدشت" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار می‌شود.

"غنوش" در مجمع به سرمایه ۱۸۶ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.