کد خبر : ۲۴۹۱۸۱
عملکرد سرخ هفتگی بر تن صندوق‌ها نشست؛
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۷ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۶ هزار و ۳۰ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق‌ها در مجموع ۲ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان نقدینگی را از دست داد.

۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۷ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۶ هزار و ۳۰ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق‌ها در مجموع ۲ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان نقدینگی را از دست داد.

لازم به ذکر است که تاریخ به‌روزرسانی برخی از صندوق‌ها در مرکز پرداش اطلاعات مالی ایران تا روز سه شنبه ۴ آبان ماه بوده است.

۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود۸ صندوق سبز کارنامه ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها باید اشاره داشت که تمام صندوق‌ها عملکردی سرخ رنگ داشتند و به ترتیب صندوق «فیروزه موفقیت» با ۰.۵۸ درصد بازدهی منفی در صدر بهترین‌ها قرار داشت و پس از آن نیز صندوق «ثروت داریوش» با ۱.۱۶ درصد بازدهی منفی را در رده دوم گرفت.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «مشترک سینا» با ۸.۷۱ درصد منفی و «سپهر اول کارگزاری بانک صادرات» با ۷.۲۵ درصد منفی بود.

۸ صندوق در طول ماه، سبزپوش بودند

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، به ترتیب صندوق «زمرد آگاه» با ۲.۶۱ درصد و صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۲.۱۴ درصد، صندوق «مشترک پیشتاز» با ۱.۴۹ درصد جزو سبزپوش‌ها بوده و از آن سوی جدول، صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۳.۸۱ واحد و «واسطه گری مالی یکم» با ۱۱.۷۵ جزو قرمزپوش‌ها و در انتهای این لیست قرار داشتند.

در سه ماهه، رتبه اول و دوم دست به دست شد

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «پالایشی یکم» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۱۶.۲ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۷ آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «فیروزه موفقیت» به ترتیب با ۴۷.۸۶ و ۳۸.۴۱ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۴.۹۱ و ۳۰.۳۶ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.