کد خبر : ۲۴۹۲۳۶
پیش گشایش؛
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
این روز‌ها شاید انتقاداتی بر رفتار خرس‌ها و سیطره آن‌ها بر بازار باشد اما؛ خود خرس‌ها نیز از اینکه کفه ترازو به نفع چوپان‌های اوراق فروش سنگینی می‌کند نیز خسته شده‌اند و جایی برای خرس‌ها دیگر نیست و شاید از این پس نسل خرس‌ها منقرض شود!

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، جنگ جنگ جنگ تا مرز ۱,۳۸۰ میلیون واحدی و این نبرد به‌جایی رسیده که سازمان بورس بی‌صدا حتی سمعک خود را از گوشش درآورده به حجم اوراق‌فروشی بازار نه‌تن‌ها غیرت آن‌ها به جوش نمی‌آید حتی کک‌ها آن‌ها نمی‌گزد!

اهالی بازار می‌دانند که اوراق خزانه دیروز رقم ۲۱ همت را هم گذراند اما؛ وقتی سازمان بورس و مدیران آن روزه سکوت گرفتند تا صندلی خود را از دست ندهند، به ورطه افتادن شاخص تا ۱/۳۱۰ میلیون واحد نیز اجتناب‌ناپذیر است چراکه مدیرانی عشقی، صندلی‌های خود را بیشتر دوست دارند تا بازار، زیرا این دهات بازارسرمایه آنچنان آدم ندارد که این افراد از ترس صندلی‌ها حتی یک قدم به نفع بازار حرکت کنند.

اگر تابلوی بازار را با اندیکاتور MFI به‌نظاره بنشینیم اغلب سهم‌های ارزنده‌ای را مشاهده می‌کنیم که بسیاری از آن‌ها چه از لحاظ بنیادی و هم از نظر DPS، جایگاهی عالی برای رشد و سرمایه‌گذاری دارند اما؛ عدم توقف خروچ پول از بازارسرمایه به سودآوری آن‌ها خط قرمز کشیده، زیرا اوراق‌ها مجالی برای تنفس به بورس نداده‌اند و دولتی‌ها پُز آن را می‌دهند که از بانک‌مرکزی استقراض نکرده‌اند، ولی پدر بورس را درآوردند.

این روز‌ها شاید انتقاداتی بر رفتار خرس‌ها و سیطره آن‌ها بر بازار باشد اما؛ خود خرس‌ها نیز از اینکه کفه ترازو به نفع چوپان‌های اوراق فروش سنگینی می‌کند نیز خسته شده‌اند و جایی برای خرس‌ها دیگر نیست و شاید از این پس نسل خرس‌ها منقرض شود!

در حالیکه با توجه به برگشت بازار به سطوح قبل از رشد‌های اخیر (ابتدای خرداد)، انتظار دیگری از بازار میرفت، ولی کمبود نقدینگی در خزانه امسال بر بورس افتاده و تا آخرین قطره خون این کالبد را می‌خواهد بالا بکشد.

سهامداران عزیز، حال که دولت در سکوت وزارت اقتصاد و سازمان بورس، سهامداران را به گوشه رینگ برده و با اوراق راه نفس را بر آنان بسته باید استراتژی مناسبی را انتخاب کرد تا این مکیدن خون به اتمام برسد.

ابتدا سهامداران تمرکز بر سهام بنیادین و DPS محور و دلخوش بودن به سود مجامع را در دستور کار قرار دهند و از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارج شوند تا دیگر به مردم وعده سود با صندوق‌ها را ندهند و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم را بهترین راه پیروزی در بازارسهام معرفی نکنند (تا در جلسات فرابورس و صندوق‌ها آن‌ها مجبور به اوراق خریدن نکنند). یا اینکه باید از این بازار کنار کشید و صفحه پرتفو را کاملا بست و فقط نظاره بر اوضاع کرد!

دلار تکان نخورد

در حالی که بازار‌های اصلی همگی در ریزش و قرمزی به سر می‌برد، گویا دلار و سکه در بازی اسکوید گیم خود را می‌بینند و بدون فکر نوسانی را طی نمی‌کنند و همین موضوع باعث شد که دلار بازهم در پله‌ای که دیروز بود، امروز نیز بایستد و با نرخ ۲۷ هزار و ۶۷۰ تومان دست به دست شود.

سکه نیز از ترس، حتی نلرزید

این روز‌ها که سایه درآمدزایی دولت به گونه‌ای شده که به هر جایی چنگ می‌اندازد، گویا اوضاع سکه بخاطر آنکه صدایی از آن بلند نشود؛ ساکت و آرام بر سر جای خود نشسته تا صدای نوسان آن به گوش دولت نرسد؛ هر سکه بهار آزادی با نرخ ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان و هر سکه امامی نیز ۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان دست به دست شد.

تابلوی طلافروشی‌ها نیز نرخ هر گرم طلا را یک میلیون و ۱۷۰ هزارتومان و هر مثقال طلا را ۵ میلیون و ۷۲ هزارتومان نرخ گذاری کرده اند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
دقیقا ...خروج از صندوق ها تنها راه اعتراض به این دولت بی مسئولیت است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
وجود هیجان به نفع کارگزاری هاست کاهش حجم و ارزش معاملات بهترین راهکار مقابله با نیرنگ آن هاست.
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
تکیه بر سهام dps محور زمانی ممکن هست که بشه سود رو پیش بيني کرد.از کجا معلوم فردا دستشون رو تو جیب پتروشیمی ها نکنند.همونطور که در گزارش پالایشی ها اینکار رو کردن.تنها راه فعلی نخریدن است ولا غیر.دولت شبیه گدای گرسنه ای هست که از بورس بوی کباب شنیده.تف برشرفشون
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.