کد خبر : ۲۴۹۳۶۰
مدیرعامل تامین سرمایه نوین:
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
مدیرعامل تامین سرمایه نوین از اعلام برنامه افزایش سرمایه این شرکت در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، داود رزاقی، مدیرعامل تامین سرمایه نوین، به وضعیت خوب و روند سودآوری شرکت اشاره و اظهار کرد: "تنوین" در ۷ ماهه ابتدای سال ۹۹ مبلغ ۵۸۵ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که این رقم با افزایش قابل توجهی در ۷ماهه نخست امسال به رقم ۷۳۲ میلیارد تومان رسیده است. همچنین شرکت خواهد توانست به سود پیش‌بینی شده در برنامه سال ۱۴۰۰ دست پیدا کند که این رقم احتمالا کمتر از سال گذشته نخواهد بود.مدیرعامل و عضو هیات مدیره تأمین سرمایه نوین با بیان اینکه مجموع درآمد‌های عملیاتی شرکت در دوره ۶ماهه ۶۱۵ میلیارد تومان بوده، افزود: درآمد مدیریت دارایی صندوق‌های شرکت با رشدی معادل ۵۵ درصد و درآمد ارائه خدمات مالی ۲۷ درصد رشد داشته که مجموع درآمد‌های شرکت در ۶ ماه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته از افزایش ۲۲ درصدی برخوردار بوده است.

رزاقی به نحوه تقسیم سود "تنوین" در مجمع اشاره و ادامه داد: در مجمع امسال ۱۰ درصد سود میان سهامداران تقسیم شد و ۹۰ درصد آن در سود انباشته باقی مانده که امکان افزایش سرمایه و یا تقسیم سود در مجامع آتی شرکت وجود خواهد داشت. باید این را نیز در نظر گرفت که سهامداران تصمیم‌گیرنده نهایی در مجمع هستند.

وی ادامه داد: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته در دست بررسی بوده که جزییات مبلغ و درصد آن بعد از تایید نهایی هیات مدیره به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

وی به دلایل کاهش درآمد سپرده‌گذاری بانکی شرکت پرداخت و خاطرنشان کرد: پیش از این منابع مالی شرکت در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌شد که در حال حاضر این منابع در صندوق‌های سرمایه‌گذاری "تنوین"، سرمایه‌گذاری می‌شود. بر این اساس درآمد سپرده‌گذاری بانکی شرکت در دوره یادشده نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش جزئی داشته و این در حالی است که درآمد سرمایه‌گذاری صندوق‌های شرکت در مقایسه با دوره ۶ ماهه سال ۹۹ رشد خوبی را تجربه کرده است.

رزاقی با اشاره به اینکه درآمد انتشار اوراق ۱۲۴ درصد رشد داشته، ادامه داد: درآمد تعهد پذیره‌نویسی اوراق و تعهد پذیره‌نویسی سهام از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی در خصوص روند قیمتی سهم "تنوین" گفت: قیمت سهم در بازار را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و شرکت نمی‌تواند قیمت سهم را تعیین کند. با توجه به اینکه قیمت سهم با ارزش آن متفاوت است، سهامداران و فعالان بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری باید به ارزش سهم توجه کنند. در چند هفته اخیر نیز روند کلی بازار منفی بود و به دنبال این موضوع بعضی از سهامداران که احتیاج به نقدشوندگی داشتند به ارزش سهم توجهی نکردند و سهام خود را زیر ارزش واقعی آن به فروش رساندند.

P/E «تنوین» یک سوم گروه خود است

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با بیان اینکه P/E سهم "تنوین" یک سوم P/E گروه خود است، تصریح کرد: در حال حاضر P/E گروه ۱۶ است، اما P/E سهم "تنوین" حدود ۵.۵ است که این امر نشان از پتانسیل خوب این سهم برای رشد دارد؛ بنابراین لازم است که سهامداران برای خرید به روند سودآوری و ارزش سهم توجه بیشتری داشته باشند.

اقدامات شرکت در خصوص حمایت از سهم و بازارگردانی

رزاقی با اشاره به اینکه "تنوین" در دو حوزه تأمین مالی و مدیریت وجوه فعالیت می‌کند، افزود: در سال جاری این شرکت تاکنون بیش از ۴ هزار میلیارد تومان تأمین مالی انجام داده و در بخش مدیریت وجوه بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار صندوق‌های شرکت قرار داده است.

وی افزود: «صندوق اختصاصی بازارگردانی نوین پیشرو» کار بازارگردانی سهم "تنوین" را برعهده دارد که همواره در حال خرید بوده و تا به امروز معادل ۳.۱۱ درصد، حدود ۴۶۸ میلیون سهم خرید نموده است.

وی بیان کرد: تامین سرمایه نوین دارای صندوق‌هایی نظیر؛ صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آتیه نوین، صندوق سرمایه‌گذاری نهال سرمایه ایرانیان، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین، صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک نوین پایدار و صندوق سرمایه‌گذاری سپهر اندیشه نوین «صنوین» است. صندوق با درآمد ثابت آتیه نوین با داشتن ۱۶ هزار میلیارد تومان، بزرگترین صندوق شرکت بوده که سود این صندوق طی ۲۰ ماه اخیر پایین‌تر از ۲۰ درصد نبوده و میانگین پرداخت سالانه آن نیز بالای ۲۲ درصد بوده است.

سودآوری خوب صندوق‌های "تنوین"

رزاقی با بیان اینکه صندوق‌های "تنوین" وضعیت سودآوری خوبی تا به امروز داشته‌، اظهار کرد: صندوق یکم ایرانیان به علت پایان سال مالی به استناد اساسنامه و امیدنامه ملزم به پرداخت ذخیره سود بوده و این صندوق طی یکسال گذشته ۱۳ بار سود ماهانه پرداخت کرده که میانگین سالانه آن معادل ۲۴.۵ درصد است.

وی به ویژگی صندوق‌های شرکت پرداخت و تصریح کرد: با توجه به ذخایر موجود در صندوق‌های شرکت و ترکیب دارایی‌ها (سپرده اوراق و سهام) به جز سهام که قابل پیش‌بینی نیست، می‌توانیم این نوید را بدهیم که این صندوق‌ها تا پایان سال مالی خود سود مناسبی پرداخت خواهند کرد.

رزاقی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های این صندوق‌ها، پرداخت سود به صورت روزشمار و بدون نرخ شکست است که با توجه به برنامه‌ریزی و روند مثبت پیش‌رو، خواهیم توانست در صورت نبود مشکلات بانکی، کار صدور و ابطال را ساعتی کرده و پرداخت سود صندوق‌ها را به یک ساعت پس از ابطال کاهش دهیم که این امر برای سرمایه‌گذارانی که دارای حساب بانک اقتصاد نوین باشند، راحت‌تر انجام می‎شود.

جذب منابع مالی خوب "تنوین" با همکاری اسنپ

مدیرعامل نخستین تامین سرمایه کشور با بیان اینکه "تنوین" سه درگاه برای ورود سهامداران به صندوق‌های شرکت دارد، گفت: Nib market و اپلیکیشن همراه نوین و اسنپ از درگاه‌هایی هستند که سهامداران می‌توانند به صندوق‌های شرکت ورود کنند.

رزاقی همکاری "تنوین" با اسنپ را خبر خوبی برای سهامداران شرکت دانست و خاطرنشان کرد: طی ماه گذشته همکاری خوبی با مجموعه اسنپ در خصوص امکان معامله صندوق‌های "تنوین" در اپلیکیشن اسنپ انجام شد. سوپر اپ اسنپ، حدود ۴۰ میلیون کاربر دارد که حجم بالای کاربران این مجموعه می‌تواند جذب منابع مالی خوبی را برای صندوق‌های شرکت به ارمغان داشته باشد.

سود صندوق‌های درآمد ثابت «تنوین» زیر ۲۰ درصد نمی‌آید

وی با تاکید بر اینکه سود روزشمار صندوق‌های تامین سرمایه نوین با هر مبلغی، حدود ۲۰ درصد و بدون نرخ شکست است، اعلام کرد: صندوق‌های کمی در بازار سرمایه این میزان سود را پرداخت می‌کنند و در حال حاضر نیز هیچ بانکی این رقم سود را با این شرایط به مشتریان خود نمی‌دهد.

رزاقی در پایان توصیه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت نوسانی اقتصادی کشور، به سهامداران بازار سرمایه صبر و نگاه بلندمدت داشتن را توصیه می‌نمایم. همچنین سهامداران در شرایط فعلی بازار، می‌توانند در صندوق‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنند تا بازار سهام به یک وضعیت اطمینان بخش و ثبات نسبی برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.