کد خبر : ۲۴۹۴۱۶
۵۲ درصد درآمدها از فروش داخلی کسب شد؛
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
پرفروش‌ترین محصول در بازار داخلی را نیز «پلی اتیلن سنگین» با ۵،۳۳۰ تن به خود اختصاص داده و لازم به ذکر است که گران‌ترین محصول این پتروشیمی را محصول «وینیل استات» با نرخ ۴۴,۷ میلیون تومان در اختیار داشته است.

پتروشیمی شازند+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت پتروشیمی شازند (اراک) در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال ۱۴۰۰ مجموع درآمد‌ عملیاتی طی این دوره یک‌ماهه را بالغ‌بر با ۱۵،۸۵۶ میلیارد ریال اعلام کرده و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز توانسته درآمد‌های شناسایی‌شده خود را برابر با ۱۱۱،۰۸۸ میلیارد ریال اعلام‌کرده، همچنین میزان سرمایه ارائه‌شده طی این دوره توسط این پتروشیمی ۸,۰۶۴ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

درآمدی که پتروشیمی شازند (اراک) در مهرماه از خود بر جای گذاشته از فروش محصولات در ۲ بازار داخلی و صادراتی بوده که بیشترین سهم فروش محصول را بازار داخلی به خود اختصاص داده که ۵۲ درصد بازار در اختیار این بخش بوده و مابقی آن نیز مربوط به فروش محصولات در بازار صارداتی بود.

عملکرد ماهانه پتروشیمی شازند+بورس نیوز


بیشتر بخوانید: پتروشیمی شازند و ارزش معاملات ۴۶.۵ میلیاردتومانی پلی پروپیلن


درآمد‌های ثبت‌شده "شاراک" از سال مالی گذشته تاکنون

روند ثبت درآمدهای شاراک+بورس نیوز

بر پایه این گزارش صورت گرفته توسط گروه تحقیق بورس نیوز، میزان درآمدی که پتروشیمی شازند (اراک) در مهرماه کسب کرده نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۷۱ درصد افزایش درآمد را مشاهده کرده، همچنین درآمد‌های "شاراک" طی ۷ ماهه گذشته (منتهی به اسفندماه ۱۴۰۰) نیز ۱۳۹ درصد افزایش درآمد عملیاتی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

همان‌طور که گفته شد بیشترین میزان درآمدی که پتروشیمی شازند در مهرماه به ثبت رسانده از بخش فروش محصولات در بازار داخلی با ۸،۱۸۳ میلیارد ریال بوده که در بازار داخلی نیز بیشترین درآمد را محصول «پلی پروپیلن» با ۱،۵۲۹ میلیارد ریال در اختیار داشته، همچنین درآمد حاصل از فروش محصولات در بازار صادراتی نیز ۷،۶۷۳ میلیارد ریال ثبت شده که بیشترین درآمد به دست آمده در این بخش نیز مربوط به فروش محصول «هیدروکربور A ۸۰» بوده که ۳،۵۲۹ میلیارد ریال درآمد را به همراه داشت.

روند میزان فروش پتروشیمی شازند (اراک)

روند فروش محصولات شاراک+بورس نیوز

بر اساس این گزارش، "شاراک" در مهرماه مجموع فروش محصولات را طی این دوره یک‌ماهه بالغ‌بر ۶۶,۰۸۵ تن اعلام کرده و طی دوره ۷ ماهه گذشته نیز موفق به فروش ۴۹۳,۳۹۷ تن شده که بیشترین میزان فروش محصولات در بازار داخلی بوده همچنین محصولاتی که این دوره ۷ ماهه به فروش رفته نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

بیشترین میزان فروش "شاراک" در مهرماه از بخش فروش در بازار داخلی بوده که ۳۱،۴۰۱ تن از محصولات در این بازار به فروش رفته و عمده‌ترین محصول فروخته‌شده نیز طی این دوره مربوط به «هیدروکربور۸۰ A» در بازار صادراتی با ۱۹،۹۰۳ تن بوده که نرخ فروش آن ۱۷,۷ میلیون تومان در ازای هر تن به ثبت رسید.

پرفروش‌ترین محصول در بازار داخلی را نیز «پلی اتیلن سنگین» با ۵،۳۳۰ تن به خود اختصاص داده و لازم به ذکر است که گران‌ترین محصول این پتروشیمی را محصول «وینیل استات» با نرخ ۴۴,۷ میلیون تومان در اختیار داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: