کد خبر : ۲۴۹۵۰۸
فقط ۱۹ صندوق رنگ زندگی داشتند؛
۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۱۴ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۵ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان کاهش یافت برخلاف هفته گذشته که این صندوق‌ها از ۲ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان نقدینگی پذیرایی کردند اما؛ در این هفته، ۲۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از این صندوق‌ها خارج شد.

ریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامی

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامی

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۱۴ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۵ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان کاهش یافت برخلاف هفته گذشته که این صندوق‌ها از ۲ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان نقدینگی پذیرایی کردند اما؛ در این هفته، ۲۴۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از این صندوق‌ها خارج شد.

لازم به ذکر است که تاریخ به‌روزرسانی برخی از صندوق‌ها در مرکز پرداش اطلاعات مالی ایران تا روز ۱۱ الی ۱۴ آبان ماه بوده است.

ریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامیریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامیریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامیریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامیریزش یا سقوط نقدینگی در صندوق‌های سهامی

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها باید اشاره داشت که فقط ۱۹ صندوق سبرپوش بودند؛ صندوق «آوای معیار» با ۲.۰۹ درصد بازدهی و صندوق «پالایشی یکم» با ۱.۹۵ درصد بازدهی مثبت در صدر بهترین‌ها قرار داشت و پس از آن نیز صندوق «فراز داریک» با ۱.۹۲ درصد بازدهی منفی را در رده سوم گرفت.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «مشترک یکم آبان» با ۲.۹۷ درصد منفی و «مشترک سبحان» با ۲.۶۴ درصد منفی بود.

سهامی‌ها در آمار ماهانه منفی بودند

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، به ترتیب صندوق «ثروت داریوش» با ۱.۵۷ درصد و صندوق «مشترک امین آوید» با ۱.۹۳ درصد، صندوق «فیروزه موفقیت» با ۳.۹۵ درصد منفی جزو قرمز‌های صدرنشین بودند و از آن سوی جدول، صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۴.۷۱ واحد و «پالایشی یکم» با ۱۴.۵۴ جزو قرمزپوش‌های انتهای لیست بودند.

در سه ماهه، رتبه اول و دوم دست به دست شد

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «پالایشی یکم» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۱۷.۱۱ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۱۴ آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «فیروزه موفقیت» به ترتیب با ۴۷.۷۶ و ۳۹.۷۶ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۲.۸۹ و ۲۴.۹۴ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.