کد خبر : ۲۴۹۵۴۰
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه باید با نگاه حداقل میان مدت صورت بگیرد و سهامداران نباید در روند نزولی و صعودی رفتار هیجانی داشته باشند و مرتبا اقدام به ورود و خروج در بازار کنند.

بار تکنیکال و بنیادی بورس برای صعود

به گزارش بورس‌نیوز ، بعد از وعده‌هایی که اواخر هفته گذشته توسط بعضی از دولت‌مردان در مورد حمایت از بازارسرمایه مطرح شد، بورس بالاخره رنگ سبز را به خود دید و دیروز هم به مدد بازگشایی "شستا" رشد ۴۰ هزار واحدی را در کارنامه خود ثبت کرد.

عبدالله رحیم لوی بنیس کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت این روزهای بازارسرمایه بیان کرد: بورس از منظر بنیادی و تکنیکال، شرایط بازگشت به مدار صعود را پیدا کرده و از سوی دیگر، روند قیمت‌های جهانی و وضعیت گزارش‌های منتشر شده شرکت‌ها نوید بخش بازگشت شاخص در بازار بود.

بار تکنیکال و بنیادی بورس برای صعود

کدام سنگ‌ها به شیشه بورس خورد

وی با اشاره به اینکه آنچه مانع رشد بورس می‌شد، بیشتر عوامل روانی بود، افزود: دغدغه‌های تامین مالی دولت از محل انتشار اوراق در این بازار، یکی از دلایلی بود که به جو روانی منفی بازار سرمایه دامن می‌زد.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: اظهارنظر‌های رئیس جمهور و معاون اقتصادی دولت و البته تمرکز مجلس بر رفع مشکلات بازارسرمایه و ... از بار منفی روانی بورسی‌ها کاسته و فشار‌های تخریبی را در این بازار کم اثرتر کرده است. 

اوراق فروشی‌ها و دغدغه تامین مالی

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با دغدغه‌های احتمال تامین مالی دوباره دولت از واگذاری دارایی‌ها گفت: این واگذاری‌ها مطابق آنچه در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده، نه تنها اتفاق نگران‌کننده برای این بازار نیست؛ بلکه اگر با روش اصولی و صحیح و در شرایط مساعدی صورت بگیرد که هم جو روانی بازار مثبت باشد و هم حجم معاملات به میزان قابل قبولی رسیده باشد، شوکی به بازار سرمایه تحمیل نخواهد کرد و موجب افزایش عمق بازار هم خواهد شد.

رحیم لوی در توصیه به سهامداران گفت: فعالان بازار سرمایه در صعود و سقوط بی‌سابقه بازار در سال ۹۹، تجربه بزرگی کسب کردند و معتقدم حتی سهامدارانی که آن‌ها را تازه وارد می‌خواندیم، با توجه به تجربه‌ای که در یکی دو سال گذشته از این بازار کسب کرده‌اند، شناخت نسبتاً مناسبی از بازار سرمایه دارند.

این کارشناس بازارسرمایه خاطرنشان کرد: امیدوارم آن دسته از سرمایه‌گذاران که دانش مالی کمتری نسبت به بازار سرمایه دارند، با سرمایه گذاری غیر مستقیم در بازار سرمایه از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری و یا خرید سهم‌های بنیادی ریسک کمتری متحمل شوند.

رحیم‌لو در پایان گفت: سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه باید با نگاه حداقل میان مدت صورت بگیرد و سهامداران نباید در روند نزولی و صعودی رفتار هیجانی داشته باشند و مرتبا اقدام به ورود و خروج در بازار کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کسرام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پارس سرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

"وپست" با محور سرمایه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.

"کویر" سوددهی را آغاز کرد

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از زمان سوددهی به سهامدارانش گفت.

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.