کد خبر : ۲۴۹۶۵۷
بیش از ۶۰ درصد درآمد‌ها از بازارداخلی جذب شد؛
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
"فملی" درآمدی که طی ۷ ماهه گذشته به دست آورده ۴۰۴،۲۴۳ میلیارد ریال بوده که ۲۳۳،۴۲۱ میلیارد ریال از این درآمد در بخش داخلی ثبت شده و مابقی آن نیز از فروش محصولات در بازار صادراتی بوده است.

«کاتد» بازار صنایع ملی مس ایران را در اختیار گرفت+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت ملی صنایع مس ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری معادل ۵۴،۴۳۰ میلیارد ریال از محصولات خود را به فروش رسانده و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه درآمد‌های تجمیعی خود را برابر با مبلغ ۴۰۴،۲۴۳ میلیارد ریال شناسایی کرده، درآمد‌های شناسایی‌شده این شرکت از ۲ بخش فروش محصولات در بازار‌های داخلی و صادراتی تشکیل‌شده است.

بیشترین مقدار درآمدی که فملی در مهرماه به دست آورده از فروش محصولات در بازار داخلی با مبلغی بالغ‌بر ۳۶ هزار میلیارد ریال بوده که ۶۶ درصد از کل درآمد مهرماه را در بر گرفته است.

همان‌طور که گفته شد "فملی" درآمدی که طی ۷ ماهه گذشته به دست آورده ۴۰۴،۲۴۳ میلیارد ریال بوده که ۲۳۳،۴۲۱ میلیارد ریال از این درآمد در بخش داخلی ثبت شده و مابقی آن نیز از فروش محصولات در بازار صادراتی بوده است.


بیشتر بخوانید: سیر نزولی درآمدزایی فملی ادامه داشت


روند کسب درآمدهای فملی+بورس نیوز

بر پایه این گزارش، شرکت ملی صنایع مس ایران نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶۶ درصد افزایش درآمد را تجربه کرده و میزان درآمدی که "فملی" توانسته از ابتدای سال مالی تا پایان مهرماه به ثبت برساند در مقایسه با سال گذشته ۱۰۷ درصد رشد را تجربه کرده و لازم به ذکر است که این شرکت فلزی نسبت به ماه گذشته نیز با کاهش درآمد ۳۷ درصد اُفت داشت.

بیشترین درآمدی که در ۲ بازار داخلی و صادراتی به‌دست‌آمده از فروش محصول «کاتد» در بازار داخلی بوده که ۳۰،۳۳۹ میلیارد ریال درآمد را کسب کرده که بیشتر از نصف درآمد ماهانه را به خود اختصاص داده، درآمد تجمیعی این محصول طی ۷ ماهه گذشته ۱۹۷،۰۴۸ میلیارد ریال شناسایی‌شده که ۱۰۲ درصد افزایش درآمد داشت.

نرخ فروش کاتد شرکت فملی در مهرماه سال جاری ۲۲۵ میلیون تومان در ازای هر تن گزارش‌شده که نزدیک به یک درصد افزایش نرخ را نسبت به ماه گذشته به همراه داشته است.

مقدار فروش صنایع ملی مس ایران در مهرماه ۱۹۳,۱۰۳ تن اعلام‌شده که بیشترین میزان فروش محصولات در بازار داخلی با ۱۸۴،۷۷۴ تن بوده و در بازار خارجی نیز ۸،۳۲۹ تن از محصولات به فروش رفته، بیشترین فروش محصول در اختیار «سنگ سولفور» با ۸۲،۴۸۴ تن بوده که نرخ فروش آن برابر با ۲۲۹ هزار تومان در ازای هر تن ثبت‌شده است.

گفتنی است که گران‌ترین محصول این شرکت را محصول «کنسانتره طلا و نقره» به خود اختصاص داده که نرخ فروش این محصول در ازای هر تن ۳,۶ میلیارد تومان اعلام‌شده است.

فروش محصولات ملی صنایع مس ایران در مهرماه نسبت به ماه گذشته ۵۳ درصد کاهش را تجربه کرده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۴۱ درصد افزایش فروش را طی این دوره یک‌ساله شاهد بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.