کد خبر : ۲۴۹۷۱۵
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
اقدام بعدی که می تواند به بازار سرمایه کمک کند و به نظر می رسد در دستور کار دولت هم قرار دارد، بحث منطقی کردن سامانه نیما است.

بوی بهبود در بازار سرمایه / اصلاح سامانه نیما، دومین ضرورت بازار سرمایه

به گزارش بورس‌نیوز ، با پیگیری‌های سهامداران و سازمان بورس نخستین گام برای حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنعت خودرو و مداخلات مخل بازار برداشته شد و به‌نظر می‌رسد این اقدامات متضمن استمرار سودسازی صنایع و رشد پایدار بازار در سالیان متمادی خواهد بود.

نوید خاندوزی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: آزادسازی قیمت‌ها در صنعت خودرو قطعا اثر خوبی بر بازارسرمایه خواهد داشت.

وی افزود: نکته مهم اینجاست که بعد از آزادسازی قیمت‌ها در صنعت خودرو، دولت باید شفافیت لازم را در قبال شرکت‌ها داشته باشد و روابط خود را با شرکت‌ها شفاف کند؛ اقدام بعدی که می‌تواند به بازار سرمایه کمک کند و به نظر می رسد در دستور کار دولت هم قرار دارد، بحث منطقی کردن سامانه نیما است.

بوی بهبود در بازار سرمایه / اصلاح سامانه نیما، دومین ضرورت بازار سرمایه

خاندوزی تاکید کرد: در حال حاضر، نرخ ها در سامانه نیما به گونه‌ای است که به واردکنندگان جایزه می‌دهیم و صادرکنندگان را جریمه می‌کنیم و این اقدام، با شعارهای دولت سازگار نیست؛ هر چه به سمت شفاف‌تر شدن و منطقی‌تر شدن قیمت‌ها پیش رویم، بازارسرمایه شرایط بهتری خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر آزادسازی قیمت خودرو بر سودآوری خودروسازان اظهار کرد: سابقه نشان داده اثرات اتفاقات اینچنینی در گروه خودرو، در سودآوری شرکت‌های خودروساز چندان بااهمیت نیست؛ چراکه خودروسازان هزینه‌های عجیب و غریبی دارند اما؛ به نظر می‌رسد این بار، آزادسازی قیمت‌ها در بهبود وضعیت سودآوری شرکت‌ها و کاهش زیان انباشته خودروسازان موثر باشد.

خاندوزی در خاتمه تصریح کرد: به نظر می‌رسد بازار سرمایه تغییر شرایطی را تجربه خواهد کرد و حجم معاملات هم مهر تاییدی بر این ادعا است.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
این کار جز گرو کشی کارخانه خودرو وسود برای دلالان نتیجه ای دیگر نداره.تا زمانی که رقابت نباشه با خودروهای دیگر دنیا اینها هر اشغالی را با قیمت بالا میدند بیرون وچون تولیدات کم هست قیمت خودرو همینطور بالا خواهد رفت.قیمت زمانی منصفانه خواهد بودکه رقابت باشه نه انحصاری.اگه ضرر ده هستند این به مدیریت ب خودرمیگرده مگه وقتی قیمت محصولات بالا میرفت قیمت سهام تغییر میکردوچقدر تحریم بهانه خوبی بوده برای این قبیل مدیران وکلا تحریم برای اگه برای مردم مصیبت بوده برای اقایون نون بوده.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
باز هم خودروسازان به خاطر سرپوش گذاشتن سر مردم وبه تاخیر انداختن واردات باکیفیت خودرو های خارجی و نفی رقابت سازنده گان خودرو نقشه کشیدند و تولیدات بی کیفیت را گرانتر به مردم قالب کنند مردم باید به این سیاست وزارت ضمن اعتراض کنند وفقط خواستار بدون قید و شرط واردات خودرو خارجی به داخل کشور باشند ،چون مزایای این کار واردات در آینده به اثبات خواهد رسید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: