کد خبر : ۲۴۹۸۱۶
منفی‌های سالانه هم سبزپوش بودند؛
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نسبت به هفته گذشته مجددا جریان خروج و ورود نقدینگی در آن‌ها تغییر کرد و حدود ۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان نقدینگی از این صندوق‌ها خارج شد.

خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها 

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها 

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۲۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۸۰ هزار و ۵۸۹ میلیارد تومان رسید.

لازم به ذکر است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نسبت به هفته گذشته مجددا جریان خروج و ورود نقدینگی در آن‌ها تغییر کرد و حدود ۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان نقدینگی از این صندوق‌ها خارج شد.

خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها خروج ۲,۷ همت نقدینگی از درآمدثابت‌ها 

سبزی به عملکرد هفتگی بازگشت

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴.۵۲ درصد بهترین بازدهی و پس از آن صندوق «مشترک صنعت و معدن» و صندوق «ارزش آفرینان دی» با ۳.۰۳ درصد قرار داشتند و در انتهای جدول نیز تنها صندوق «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» وجود دارد که با بازدهی ۱.۱۵ منفی قرار گرفته است.

صدرنشین‌ها تغییر نکردند

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۵.۹۱ درصد بازدهی مثبت و «اندوخته آمیتیس» با ۲.۸ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «مشترک صبای هدف» و «سپهر سودمند سینا» با ۰.۶۷ و ۰.۱۲ درصد بازدهی منفی را ثبت کردند.

نیکوکاری‌ها در صدر عملکرد سالانه نشسته‌اند

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۳۱.۹۷ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را نیز صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با بازدهی منفی ۰.۲۹ درصد منفی به خود اختصاص داده و تنها در آخر لیست نشسته است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۰.۳۴ درصد و «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» با ۲۶.۲۹ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «سپر سرمایه بیدار» با ۲۵.۷۸ درصد و «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۲۴.۷۵ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجا بوده که در انتهای لیست، نام صندوقی که برچسب قرمزی داشته باشد به چشم نمی‌خورد و صندوق‌ها به‌غیر از عملکرد صفر یعنی تازه‌واردها، همه سبزپوش هستند؛ در انتهای لیست صندوق «مشترک اندیشه فردا» با بازدهی ۵.۱۸ درصد مثبت، «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با ۷.۷۵ درصد مثبت مشاهده می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.