کد خبر : ۲۴۹۸۲۱
منفی‌های هفتگی، سبزپوش شدند؛
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۲۱ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۸ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان بود و این صندوق‌ها برای دومین هفته متوالی، از ورود نقدینگی پذیرایی کرد.

بانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شد

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

بانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شد

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۲۱ آبان ۱۴۰۰، برابر با ۴۸ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان بود و این صندوق‌ها برای دومین هفته متوالی، از ورود نقدینگی پذیرایی کرد؛ در هفته گذشته، ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌ها شد.

بانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شدبانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شدبانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شدبانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شدبانکی‌ها به قعر جدول ماهانه رفتند/ ۲,۶۵۴ همت نقدینگی وارد صندوق‌های سهامی شد

منفی‌های هفتگی هم سبزپوش بودند

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۹.۰۵ درصد، «مشترک سینا» با ۸.۲۳ درصد و «مشترک رشد سامان» با ۷.۹۷ درصد بازدهی مثبت جزو سه صندوق مثبت صدرنشین قرار بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «ثروت داریوش» با ۲.۹۷ درصد و «مشترک امین آوید» با ۳.۲ درصد مثبت بود.

سهامی‌ها در آمار ماهانه منفی بودند

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، به ترتیب صندوق «مشترک دماسنج» با ۶.۸ درصد و صندوق «آوای معیار» با ۵.۷۶ درصد، صندوق «اندیشه خبرگان سهام» با ۵.۳۹ درصد جزو صدرنشین‌های ماهانه لقب گرفتند و و آن سوی جدول نیز صندوق «کارگزاری پارسیان» با ۴.۷۹ درصد و «مشترک بانک اقتصاد نوین» با ۴.۷۲ جزو قرمزپوش‌های انتهای لیست بودند.

در سه ماهه، رتبه اول و دوم دست به دست شد

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «پالایشی یکم» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۱۴.۶۴ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۲۱ آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «فیروزه موفقیت» به ترتیب با ۶۰.۱۶ و ۵۵.۶۱ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۲۱.۸۵ و ۱۸.۶ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کسرام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پارس سرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

"وپست" با محور سرمایه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.

"کویر" سوددهی را آغاز کرد

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از زمان سوددهی به سهامدارانش گفت.

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.