کد خبر : ۲۴۹۸۴۴
"فملی" بدون مس کاتد تنها ۵۱ میلیارد تومان درآمد داشت؛
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده که نسبت به هفته گذشته، ۱۰۷ میلیارد تومان کمتر شده است و چنین روندی مطلوب سهامداران نیست.

مشکل درآمدزایی این مس‌فروش کجاست!

به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، نگاهی به درآمدزایی‌هایی که ملی مس ایران در آبان‌ماه به ثبت رسانده جای چند علامت سوال را روشن کرده که درآمدزایی‌هایی با پسوند "همت" به کجا رفته و چرا این شرکت علارغم عرضه‌هایی که در هفته‌های پر فروش خود به بازار عرضه داشته، نسبت فروش این شرکت در سیر نزولی قرار گرفته است.

مشکل درآمدزایی این مس‌فروش کجاست!

مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده که نسبت به هفته گذشته، ۱۰۷ میلیارد تومان کمتر شده است و چنین روندی مطلوب سهامداران نیست.

مس کاتد

مس کاتد پرقدرت‌ترین کالای این مس‌فروش که همیشه جور فروش‌ها و رقم‌سازی‌ها را بر دوش می‌کشید مطابق با سیکل عرضه هفتگی، ۵ هزارتن از مس کاتد خود را به رینگ نقره‌ای بازار آورد و حجم تقاضا‌ها بسیار کمتر از میزان عرضه‌ها بود و رقمی در حدود ۳ هزار و ۴۴۰ تن به ثبت رسید اما؛ نهایتا یک هزار و ۸۲۰ تن از این کالا به فروش رسید که درآمدزایی برابر با ۴۱۴ میلیارد و ۴۵۴ میلیون تومان را کسب کرد.

کنسانتره فلزات گران‌بها

نگاهی به معاملات کنسانتره فلزات گران‌بها ملی مس ایران حاکی از آن بوده که ۱۸ تن از این کالا به بازار عرضه‌شده و تمام حجم بالای تقاضای آن یعنی ۱۲۰ تن درخواست مشتریان بازهم با رقابت شدید همراه شد تا نهایتاً به میزان عرضه‌ها، تقاضایی به ثبت برسد.

ملی مس ایران در این بخش درآمدزایی ۵۱ میلیارد و ۱۰۷ میلیون تومانی را کسب کرد.

لازم به ذکر است که مس کم‌عیار G نیز علارغم عرضه ۷ هزار و ۹۷۰ تنی تنها سفارش یک هزار و ۷۰۰ تنی را مقابل خود دید و به این سفارش‌ها پاسخ منفی نداد و تمام آن‌ها را به معامله ختم کرد تا ۶۰۷ میلیون تومان درآمد در این بخش بدست آورد و باردیگر در پایان باید اشاره شود که مس کم عیار R نیز بدون مشتری این هفته را به پایان رساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.