۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
با آنکه مدت زمان زیادی از ظهور و عمر نئوبانک‌ها در جهان می‌گذرد؛ اما این مدل از بانکداری در ایران پدیده‌ای نوظهور است و با وجود جذابیت‌های فراوانی که دارد، به دلیــل عدم صدور مجوز‌های لازم تاکنون، فراهم نبودن زیرســاخت‌ها و عدم هماهنگی نهاد‌های زی ربط با یکدیگر در این حوزه، هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است.

ایران زمین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، از ســویی برخی از کاربران و حتی کارشناســان مســائل مالــی، کارکرد نرم افزار‌های بانکی را با نئوبانک‌ها هم تراز تصور می‌کنند و به طور مشخص آن را درباره پلتفرم‌های بانکی نظیر «فراز» نیز صــادق می‌دانند. بر همین اساس روابط عمومی بانک ایران زمین بر آن شد تا در این مقاله تحقیقی، ضمن بازتعریف دقیق نئوبانک، تفاوت‌های اصلی و زیربنایی پلتفرم متعلق به این نهاد مالی را با نئوبانک بیان کند.

در این شماره از نشریه می‌خوانیم:
سید محمدحسین استاد سردبیرنشریه ارتباط ایران زمین؛ فصل پاییز و به ویژه ماه مهر یادآور خاطرات شــیرین بســیاری است. به صدا درآمدن زنگ مدرسه هنوز در حافظه ما نوید آگاهی، دســت یابی به دانش، اتفاقات خوب و رفاقت‌های ماندگار را می‌دهد. ماه مهر برای هم نسلان ما به معنای واقعی کلمه آغاز تجربه‌های شیرین و یادگیری‌های ماندگار بود.

این مقدمه را گفتم که برسم به ماه مهر ۱۴۰۰ و دانش آموزانی که به لطف واکسیناسیون سراسری می‌توانند دوباره به نیمکت‌های خاطره ساز مدرسه برگردند؛ دانش آموزانی که سال گذشته بر آن‌ها بسیار سخت گذشت و علی رغم تلاش بی شائبه آموزگاران در حوزه آموزش مجازی، بازهم دوری از دوستان و ارتباط‌های حضوری نزدیک، اثر خود را بر روحیه آن‌ها گذاشت و کارایی آن‌ها را کاهش داد. این مســأله از چشــمان بانک ایران زمین دور نماند و ازآنجاکه آمدن روز‌های خوب را از پس شرایط دشوار پیش بینی می‌کرد تصمیم گرفت به استان خوزستان برود و یک مدرسه شش کلاسه در روستای دارخوین و یک مدرسه دو کلاسه در کاظم حیدر کرخه برای دانش آموزان عزیز و آینده ساز این مناطق احداث کند.

خدای بزرگ را شاکریم که توانستیم درست در سال تحصیلی جدید به سهم خود بر لبان دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها در استان خوزستان لبخند مهر بنشانیم و دغدغه آموختن علم در مکان نامناسب، رفت وآمد در سرما و...؛ را برای این دو روستا برطرف کنیم. خوشبختانه با تسریع واکسیناسیون عمومی و واکسینه شدن تعداد پرشماری از دانش آموزان، این عزیزان می‌توانند با حضور در مدرسه و کلاس درس، حرکت در مسیر علم آموزی را با جدیت بیشتر از سر بگیرند. عقیده قلبی من این است که هرکجا چراغ علم روشن شود و پرچم دانش و آگاهی بالا برود، بیرق جهل و خرافات و تعصب فرومی افتد و زمینه رشد و توسعه پایدار در آن منطقه فراهم می‌شود؛ همچنین بانک ایران زمین واقف است که استان بزرگ و راهبردی خوزستان ظرفیت‌های چندوجهی و عظیمی دارد و این نهاد مالی خرسند است که می‌تواند قدمی هرچند کوچک در جهت پیشرفت علمی مردم شریف این خطه بردارد.

* افتتاح دو مدرسه در استان خوزستان با هدف عمل به مسئولیت اجتماعی
* دیدار معاون فناوری اطلاعات با مسئولان سازمان حمل و نقل شهرداری رشت
* بانک ایران زمین؛ در قبال جامعه مسئول هستیم
* حوزه اجتماعی؛ انواع پویش‌های بانک ایران زمین
* ارائه خدمات متنوع اجتماعی در دوره شیوع کرونا
* نقش پررنگ مسائل زیست محیطی در بانک ایران زمین
* رادیو آوای ایران زمین؛ پادشاه فصل ها، پاییز
* برگزاری دوره آموزش کارگاهی بازار یابی خدمات بانکی
* اعلام اسامی برندگان مسابقه پادکست آموزشی اعتبا اسنادی داخلی
گزارش اخبار استان ها، مقاله، پرونده، گفتگو و مصاحبه با مدیران موفق، فناوری، بانک‌های جهانی، دانستنی، مناسبتی، ایران شناسی، فرایند، سلامت، ایران زمین در رسانه ها، آشنایی با نحوه کاشت و پرورش گیاهان و با هنرمندان از دیگر قسمت‌های جذاب نشریه ارتباط ایران زمین است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: